Kbit/s

Witam… Znalazłem ostatnio ofertę firmy skyDSL na stronie http://www.technologie-satelitarne.pl/skydsl.html i widzę tam połączenie 1000 kbit/s i niezbyt to rozumiem. Normalnie spotykma sie z Mb/s kb/sa kbit/s nie ^^… Przeprowadzam sie do miejscowosci gdzie ta firma jest jedna z nielicznych dostarczających internet i zastanawiam sie czy jst to dobre połączenie… Nie rozumiem także “limit sciągniętych plików wliczonych w abonment”. To znaczy, ze w tym najtanszym za kazdy sciagniety plik płace coś?? Może ktos mi wyjaśnić b w sieci nei znalazlem nic konkretnego…

kb/s , kbps i kbit to to samo tylko inaczej nazwane. Pełna nazwa to oczywiście kilobit a to są tylko 3 różne skróty.

Co do płatności za przesył danych limit w najtańszej wersji (39zł) wynosi 0GB :?

Czyli tego łącza nie opłaca się w ogóle brać. Chyba że nic nie będziesz ściągał a z neta korzystał sporadycznie.

Nad wersją classic 3 (170zł) można by się zastanawiać i gdybać czy nie lepsza neo / chello. Przyciąga do tej wersji całkowity brak limitów na przesył danych, ale…

Warto zauwazyć iż 1 mb/s to prędkość maxymalna. W porywach (lub zawsze) przesył może być kilkakrotnie niższy :!:

Moim zdaniem nie warto korzystać z tej oferty, chyba że jak wspomniałem: z neta będziesz korzystał sporadycznie.

Szczerze mówiąc to się w ogóle nie opłaca. Już lepsza jest neostrada lub chello.

a wysył przez GPRS iPlusa czyli całe 1,5kB/s :lol: (płatne dodatkowo)

Proszę zmienić temat postu na konkretny.

JNJN

Jeszcze nie widziałem tak kiepskiej oferty…za 39zł limit “0GB” ooo nie, wcale bym tego nie chciał.

Ściągniesz 200-300MB ( malutko ) i płacisz:

200MBx0,009zł = 1,8 zł…

Policzmy ile u mnie by było

ok. 8000MBx0,009zł = 72zł !!

Drogo :stuck_out_tongue: