KDE nie do końca po polsku i jasność ekranu

Witam! Problem taki jak w temacie. W ustawieniach jest wybrany język polski, wszystko po polsku, a system częściowo jest nadal po angielsku. Znam dobrze ten język, ale irytujące są komunikaty typu: “You have 4 aktualizacje bezpieczeństwa”. Poniżej wstawiam screeny. Dodam, że w forumowej wyszukiwarce po wpisaniu “KDE po polsku” pojawia się 536 stron wyników z czego większość to podpisy “piszę poprawnie po polsku”. Wujek Google również nie pomógł. Dodam, że używam Kubuntu. W Ubuntu z Gnome język nie sprawiał problemów.

zrzutekranu1.th.png

zrzutekranu2.th.png

I żeby nie było, że zmyślam:

zrzutekranu3.th.png

Wyraźnie widać, że jest ustawione na polski.

Co do drugiego problemu - Kubuntu obsługuje tylko jasność ekranu 100% lub wyłączone podświetlenie. Znacząco skraca mi to czas pracy na baterii. W ustawieniach, jak jest ten suwak do ustawienia jasności, po ustawieniu suwaka na koniec jest podświetlenie, a na dowolnej innej pozycji światła brak. Proszę o rozwiązanie mojego problemu przez osoby, które siedzą na linuchu trochę dłużej.

Pozdrawiam!

Widać nie wszystkie pakiety są spolszczone lub brakuje pakietu

kde-l10n-pl

Nie lepiej korzystać z angielskiego interfejsu ;)??

Hah… Trudno, obejdę się bez pełnej polonizacji. Opensource i tak ma taki support, że za niedługo problemu nie będzie. :smiley: A angielski znam bardzo dobrze. Czy ktoś mi powie coś na temat tego podświetlenia?

BTW. A może to dlatego, że to Kubuntu x64 i nie ma spolszczonych 64-bitowych pakietów?

Wiesz co, z tym podświetleniem to nie jestem pewien bo u mnie w KDE (z tym że gentoo) wsio działa jak trzeba a podświetlenie jestem w stanie modyfikować za pomocą slidera w battery monitor. Możliwe że musiałbyś mieć jakiś sterownik do tego.

Jaki masz profil zarządzania energią? Możliwość regulowania jasności podświetlania zależy właśnie od tego. Pewnie sam już to sprawdziłeś, ale warto się upewnić.

Które wydanie KDE4? Sprawdź też możliwości swojego komputera - kliknij na ikonkę akumulatora, a tam na klucz. Następnie możliwości(pod prawym przyciskiem myszki nie ma takiej opcji, więc można ją przeoczyć).

@nintyfan

Ten cholerny suwak nie działa #-o

Oto screen z “Możliwości”:

zrzutekranu4.th.png

Podejrzewam że musiałbyś użyć sterowników które są oznaczone jako staging a nie jestem pewien czy kubuntu ich standardowo nie wyłącza.

Wejdź sobie tutaj i sprawdź co masz w komputerze,

nastepnie komendą lsmod sprawdź co masz załadowane w stosunku do wyniku który wkleiłeś

http://kmuto.jp/debian/hcl/

Jeśli masz ochotę, zainstaluj i sprawdź gnome-power-manager, bo na przykład u mnie sytuacja jest odwrotna - gnome-power-manager w niektórych dystrybucjach w ogóle nie działa, tzn. mogę sobie machać tym suwakiem i nic się nie dzieje (ani nie rozjaśnia ani nie ściemnia) a na przykład KPowersave działa jak należy.

Gnome Power Manager działa mi tylko pod Ubuntu i Fedorą a że Fedory nie lubię to zmuszony byłem przesiąść się z Debiana na Ubuntu ale skoro działa wszystko pod Ubuntu jestem zmuszony z niego korzystać, może kiedyś się doczekam aż w Debianie to naprawią.

Pod FreeBSD na przykład w ogóle nie mam problemu z jasnością ekranu zarówno w Gnome jak i KDE, więc posprawdzaj różne opcje, bo czasami wina leży po stronie oprogramowania a nie sprzętu :wink:

Co do spolszczenia to sprawdź w ustawieniach jaki język ustawiony jest jako domyślny lub pierwszy na liście. Wywal z listy lub całkowicie usuń język angielski ale z tym ostrożnie, żeby Ci pół systemu przy okazji nie wywaliło.

Oprócz tego pochwal się jeszcze wynikiem polecenia:

locale

Pozdrawiam!

Kpackagekit nie jest częścią kde, a tego właśnie używa kubuntu do instalacji i aktualizacji oprogramowania, co do pierwszego zrzutu ekranu to w moim przypadku wygląda on tak

snapshot.th.png

Jak widzisz nie ma tam modułu network connections. Czyli kolejny dodatek deweloperów kubuntu, takich kwiatków jest pewnie więcej. Niestety nic na to nie poradzisz, problemy z poprawną polonizacją kde w kubuntu są czymś zupełnie normalnym.

http://wklej.org/id/351574/

Wynik polecenia “lspci -n”.

http://wklej.org/id/351575/

Wynik z debianowskiej stronki.

http://wklej.org/id/351576/

Wynik polecenia “lsmod”.

@roobal

gnome-power-manager działa ;/ Ja chcę KDE! !!