KeePass a bezpieczeństwo z plikiem klucza

Przez przypadek na dobreprogramy przeczytałam o znakomitym programie KeePass Pasword Safe. Zaciekawił mnie on a przede wszystkim to do czego służy. Mam pytanie a w zasadzie wątpliwość. Utworzyłam sobie do konta bankowego tam hasła oraz do innych witryn. Całość jest zabezpieczona plikiem klucza który mam na pamięci zewnętrznej USB oraz bazę z plikiem na dysku twardym komputera na której znajdują się hasła. Teraz załóżmy że któryś z tych plików wpadłby w niepowołane ręce wówczas czy bez jednego z nich dało by się/istniała możliwość odczytania moich haseł?

Nie ma fizycznej możliwości odczytania hasła beż obu składników. Korzystam z tego programu od kilku ładnych lat. Jeden z najlepszych i najbardziej bezpiecznych. Przewyższa niektóre płatne programy renomowanych firm.Możesz spać spokojnie.

Dziękuję ślicznie, dopiero się przyuczam do tego programu ale potencjał jaki w nim drzemie wydaje się idealny. Dzięki niemu dokonam zmiany dotychczasowych haseł które od lat nie zmieniałam :slight_smile: Mam nadzieję że spisze się na medal pod warunkiem że sama też będę czujna. Pozdrawiam.

PS. Widać że nowo zarejestrowany użytkownik na forum nawet jest w stanie udzielić rzeczowej odpowiedzi.

A JA CI radzę skasować hasła z kompa do banku i nigdy ich tam nie dawać tylko zapisywać w notesie jeśli komuś się uda zamontować Keylogger u ciebie na kompie to nić ci nie pomoże…,. Pamiętaj robieniu hasła bardzo silnego czyli coś w tym stylu … ABck-WX+,YKgbe,kyejnd.–HU19W50hK-j …KAŻDE HASŁO mam wyglądać tak jak napisałem mają być litery raz duże raz małe kropki minusy plusy wszytko co się da ale zawsze litery na zmianę małe i duże wtedy Keylogger ich nie złamię

Wydaje mi się, że warto zrezygnować z klawiatury i stosować przy używaniu haseł z KeePass metodę: Kopiuj > Wklej. Keyloggery nie odczytują zawartości schowka systemowego. Można też stosować klawiaturę ekranową.

Jeżeli nie mam racji to proszę koniecznie sprostować moją radę.

klawiatura ekranowa a jesli ktos sie zdalnie połączy z twoim kompem to co wtedy najlepiej nie zapisywać haseł w kompie

A może najlepiej nie mieć komputera ani haseł :slight_smile:

Po to przecież mamy hasła aby móc je wpisywać w komputerze przy logowaniu się do posiadanych kont (poczta, fora, sklepy, banki itp).

Program typu KeePass ma za zadanie nam to ułatwić i jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo.