Kenwood KR-5200 pstryka przy włączaniu i nie tylko

Witam. Pierwszego dnia, gdy zakupiłem amplituner Kenwood KR-5200 wszystko było ok, pstrykał tylko przy włączaniu, uznałem to za normalne. Następnego dnia jednak zaczął czasem pstrykać także podczas odtwarzania muzyki niezależnie od źródła. Dziś po podłączeniu DVD było jeszcze gorzej. Otóż nie dość, że pstrykał bez przerwy, to zdarzyło się też, że kolumny wydawały z siebie głośny, krótki dźwięk. Po tym odłączyłem go na jakiś czas od zasilania i działał normalnie, jednak postanowiłem przeprowadzić jeszcze jedną próbę z podłączeniem DVD i teraz niestety pstryka dość często. W związku z tym mam dwa pytania. Czy może mieć to związek z tym, że sprzęt wymaga 220 V, a jak wiadomo w Polsce w gniazdkach mamy 230 V, a jeśli nie, to co może być powodem takiego zachowania?

PS. DVD podłączałem za pomocą chincha. W DVD był podpięty do FR i FL, a w amplitunerze do AUX2 (do AUX1 mam podłączoną przejściówkę chinch-jack, do której zazwyczaj podłączam MP4).

Prawdo podobnie przekaźnik siada, albo napięcie na przekaźniku,

lub coś jest nie tak z zasilaniem, albo sterownikiem,

lepiej zanieś do serwisu RTV w celu diagnozy pacjenta…

Masz rację, to najprawdopodobniej coś z przekaźnikiem, ponieważ po zdjęciu obudowy okazało się, że to on pstryka.


Problem okazał się być dosyć śmieszny. Po prostu wraz ze wzrostem temperatury, rozszerzały się szczypce od mocowania bezpieczników i to było powodem problemów :smiley: