Kerio a zmiana pliku

Mam taki pytanie. Czy kerio automatycznie wykrywa modyfikację pliku? (np: po aktualizacji programu). I co moze być przyczyną, że tego nie robi i przepuszcza program zmieniony po aktualizacji bez pytania?

Wszelkie wykrywanie modyfikacji aplikacji, modyfikacji rejestru, to zadanie nie dla zapory, a taką jest Kerio. Zapora ma chronić przed atakami z Internetu oraz sieci lokalnej. Winna blokować cały zewnętrzny ruch IP, w przejrzysty sposób ukazywać aktywność wszystkich programów w danym momencie, które usiłują nawiązać połączenie z siecią poza ustalonymi regułami…

Na początku zapewne pytał o to, jaką akcję zastosować - dopuść, blokuj…a , że potem aplikacja jest aktualizowana, to dla zapory nie ma znaczenia…

Pozdrawiam

hm… chyba nie zupełnie się z tym zgodzę. Używałam wcześniej anti-hackera kasperskiego i outposta i zawsze po aktualizacji jakiegoś programu np: przeglądarki, w momencie gdy ten program chciał się połączyć wyskakiwało powiadomienie o tym, że plik został zmieniony i czy go puścić czy zablokować. Po za tym kerio też ma taką opcję. wiem bo moja kuzynka ma kerio i pare miesięcy temu jak u niej byłam, zaktualizowała chyba tlen to kerio wyrzucił powiadomienie o zmianie pliku. I dlatego się zdziwiłam jak u mnie tak nie zrobił. Tym bardziej że nigdzie w opcjach nie znalazłam nic na ten temat by można to było włączyć lub wyłączyć.

Pytasz o cytowane programy ? - wydawało mnie się, że mowa o Kerio…

Hmm… mam Kerio i mówię to na podstawie własnych spostrzeżeń…

Masz kłopoty z tym firewallem, zobacz

Konfiguracja Kerio Personal Firewall

Pozdrawiam

Nie, nie pytam o tamte dwa firewalle. Po prostu chciałam powiedzieć że one powiadamiały mnie o każdej modyfikacji programu gdy ten chciał się połączyć. Problemów z kerio nie mam. Przeciwnie, podoba mi się. Po za tym, że zdziwiło mnie, że właśnie nie zauważa aktualizacji pliku. Zawsze wydawało mi się że każdy firewall sprawdza tzw sumę kontrolną pliku by wychwycić sytuację gdy jakiś śmieć będzie chciał sie podszyć pod program albo program zostanie zmodyfikowany przez jakiś syf.

Mylisz się kolego, Kerio w pełnej wersji również ostrzega przed tego typu zmianami (jezeli zmieniona wersja programu próbuje uzyskać połączenie z netem pojawia sie stosowany alert).

Jaką masz wersję kerio, jeżeli jest to wersja free możliwe że skończył sie okres testowy u część funkcji została zablokowana i dlatego prgram nie zgłasza alertu o zmianie pliku.

I tu oczywiście nie ma sporu - używam go już tak długo, że zapomniałem, iż kiedyś przez miesiąc komunikował o wyżej wymienionych działaniach :slight_smile:

Pozdrawiam

Mam najnowszą wersję kerio, ściągniętą tu z vortalu. Okres testowy na pewno się nie skończył. Już po 4 czy 5 dniach użytkowania kerio zaktualizowałam tlen i po tej aktualizacji kerio normalnie go puścił. I to mnie zaniepokoiło bo zawsze mi się wydawało że każdy firewall to sprawdza. wirusy i inne śmieci odpadają, komputer sprawdzany regularnie i jest ok.

Ale kerio coś chyba ma z tym sprawdzaniem plików. Rozmawiałam dziś na tlenie z kuzynką i powiedziała mi, że u mniej kerio zaczął meldować o zmianie pliku dopiero jak zainstalowała sobie tą najnowszą wersję. Do niedawna jeszcze używała jakiejś starszej wersji kerio i żadnych powiadomień o zmianie programu nie miała.

Tylko że ja miałam tę najnowszą wersję. To było z zeszłym tygodniu i po tym niemeldowaniu zmian, odinstalowałam kerio i obecnie testuję comodo. Chociaż mam ochotę wrócić do kerio i chętnie bym to zrobiła gdybym tylko wiedziała jak rozwiązać ten problem.

vika_5 usuń Kerio z zaufanych i próbuj się połączyć z siecią tlen. Całkiem możliwe że aktualizacja tlena nie zmieniła nic w pliku wykonywalnym exe i dlatego zapora nie zgłosiła komunikatu o próbie połączenia zmienionej aplikacji

Może i masz rację. Zobaczymy jak kerio będzie się sprawował w przyszłości przy aktualizacjach innych programów. Dzięki :smiley:

  1. Nie warto,w testach porównawczych pełna wersja Sunbelt Kerio wyraźnie ustępuje Comodo Firewall Pro,a co dopiero bezpłatna. :wink: Sama zobacz: http://www.matousec.com/projects/window … s.php#fire :stuck_out_tongue: http://www.firewallleaktester.com/termination.php :stuck_out_tongue: ,wśród ludzi ,którzy mają problemy z syfem na PC dominuje zestaw Sunbelt Kerio ,Avast. :twisted:

A to już zdecydowana nadinterpretacja - na jakiej podstawie opierasz te " odkrywcze" stwierdzenia ?

Jestem użytkownikiem dyskryminowanego przez Ciebie zestawu - od ponad roku nie mam żadnych problemów - Ty jak zauważam w tematach tyczących firewalli, polecasz wszędzie Comodo - masz prawo, ale nie dezinformuj… :evil:

:smiley: W logach wklejanych w dziale bezpieczeństwo można zobaczyć,że sporo osób z problemami ma Sunbelt Kerio,pomijając już Avasta,ale Sunbelt Kerio,co pokazują powyższe testy nie jest zbyt dobrym wyborem,skoro istnieją lepsze i darmowe zapory,Ty jako wytrawny user nie miałeś kłopotów,ale zwróć uwagę,że większość ludzi taka nie jest,a firewalla,żeby był skuteczny trzeba poprawnie skonfigurować, w przypadku CFP wystaczy w czasie instalacji wybrać konfigurację automatyczną. :wink:

Niedawno testowałem te chwalone COMODO,odinstalowałem Kerio,włączyłem Comodo i stwierdzam że strasznie obciąża kompa,i z powrotem mam Kerio,gdy Kerio jest odpowiednio skonfigurowany to nie ma szans by coś przepuścił.Myślę że Kerio Firewall jest najlepszym tego typu programów na rynku.Obecnie mam zainstalowane Kerio i antywira NOD32 ten zestaw dobrze się uzupełnia.

Ja osobiście wolę sobie skonfigurować wszystko ręcznie bo wiem co robię,co jest zablokowane,co dopuszczone,a w przypadku konfiguracji automatycznej nie wiem co mi tam program po ustawia.

Teraz mam wszystko w kerio ustawione według jednego posta który się znajduje na forum(napisany przez któregoś z adminów)i wszystko działa jak należy.Więc polecam Kerio :wink: