Kerio Firewall - brak ikonki w trayu

Witam

mam problem z ikonką w tray’u od Kerio Personal Firewall.

Ikonka znikła wczoraj i od tamtego czasu nie chce sie wyświetlić w trayu.

Program jest uruchomiony ponieważ świadczą o tym pytania kerio jak i procesy w Menadżerze zadań.

Po usunięciu procesów kerio i ręcznym jego włączeniu ikonka w trayu sie pojawia, ale przecież nie będe kończył procesów i znowu ręcznie go załączał… debilizm :confused:

Czy ktoś wie co jest grane ?

Sprawdź czy nie jest automatycznie ukrywana. Ewentualnie przeinstaluj firewalla (najnowsza wersja to Sunbelt Personal Firewall 4.5.916).

przeinstalowałem a nie cche mi sie odinstalować i ponownie instalowac więc poszukuje szybszego sposobu

wiec jak wreszcie przeinstalowałeś czy nie ??..

prawo klik myszy na pasek>>właściwości>> i tu zobacz czy masz ikonkę kerio jeżeli tak to zaznacz zawsze widoczna

Najpierw odinstaluj, a potem ponownie zainstaluj najnowszą wersję firewalla. I nie pisz, że ci się nie chce, bo to mniej niż 10 minut roboty. A chyba chcesz rozwiązać problem, nie?

nic to nie dało. nadal nie ma ikonki w trayu :confused:

Rozumiem, że sprawdziłeś też czy nie jest ukrywana w zasobniku…

Kończą mi się pomysły co do przyczyny. Masz zainstalowane jakieś dodatkowe oprogramowanie do ochrony komputera? Coś co mogłoby blokować Sunbelta? A może bawiłeś się jakimiś programami do przyspieszania systemu?

Nie niczym sie nie bawiłem… ikonka była i znikła. kiedyś też mi sie tak zdarzyło ale nie wiem co zrobiłem :expressionless:

Oczywiście aż taki laik nie jestem :confused:

Bez urazy, musiałem zapytać :roll:

Hehe, teraz sobie przypominam, że kiedyś też przez 2 lub 3 uruchomienia systemu nie miałem ikonki Kerio. Ale nie pamiętam jak to naprawiłem, być może samo się naprawiło, albo przeinstalowałem firewalla.

ok rozumie skąd miałeś wiedzieć :stuck_out_tongue:

Ja nie mam już od 4 dni :confused: A komp przynajmniej 10 razy dziennie jest załączany :confused:

No czekać nie mam zamiaru :stuck_out_tongue:

Zrobiłem i nic nie dało :confused:

M_a_r_i_o a może spróbuj coś pokombinować w tym:

Start>>wszystkie programy >> sunbelt software >> Personal Firewall >> prawo klik na ikonkę Start Firewall >> właściwości >> i jest tu cala masa opcji ,być może tu coś powinieneś zmienić żeby była ona widoczna w trayu.

BTW

jak przeinstalowałeś program (przed ponowną instalacją) przeczyściłeś rejestr ?? nie zaszkodzi a pomoże np. tym

CCleaner :wink:

Tylko jak przeczyści Rejestr to powinien wcześniej wyeksportować ustawienia filtrów, bo całe zgromadzone reguły może szlag trafić…

Odinstaluj Smarty Uninstaller Pro 2007 usuwa wpisy w rejestrze etc. programów

Zrobiłem tak…

nawet go nie posiadam :stuck_out_tongue:

Tylko że tam nie ma tego co ja potrzebuje :confused:

@ddd proszę nie podczepiać się pod tematy innych userów. Jak masz problem, załóż własny temat.

Złączono Posta : 01.12.2007 (Sob) 15:03

@ddd , tutaj po prostu panują takie a nie inne zasady, więc racz się do nich dostosować.