Kerio firewall

(Radekm100) #1

Witam Wszystkich.

Możecie mi powiedzieć co to oznacza? Chodzi o test Firewalla na jakiejs stronie.

Wszystko było Blocked, tylko te dwie rzeczy były tak. Nie znam angielskiego

:frowning: .

beznazwy8bn.th.jpg

Dzieki wielkie :slight_smile:

(m89) #2

to jest że masz otwarty port 21 i zamknięty port 20

>>Post 2 <<<

na porcie 21 mogą być wiry i trojany i pliki ciąngięte na nim mogą być atakowane(atakujące) na porcie 20 nie będe tłumaczył (mam problem ze zrozumieniem ) zresztą ten port masz zablokowany

znowu się zapędziłem niech ktoś scali moje posty

------------------

Zawsze możesz swojego ostatniego posta skasować. Lazikar

(Radekm100) #3

A moge go jakos zamknąć ten port 21 w Kerio ?

(m89) #4

powinna być opcja zamknięcia portów ale nie wiem czy jak zamkniesz go to ściąganie z ftp będzie działać(i stronki na serwerach ftp) a jeśli chodzi o obsługę firewall-i to nie używam ich więc nie pomogę w ich konfiguracji

(squeet) #5

Spróbuj tak:

Ochrona sieci -> Zdefiniowane

Tutaj ustawiasz zielone ptaszki w pozycjach

• Ping and tracert out

• Dynamic Host Configuration Protocol

• Domain Name System

Reszta - czerwone krzyżyki. Ja mam Kerio, przy testach ten port był ukryty.

P.S. Podczas testu wszystkie programy korzystające z sieci powinny być wyłączone! To znaczy eMule, klient FTP itp. Bo skoro działaja, jasne jest, że port musi być open

(m89) #6

mogą być włączone(ale nie powinny) ale jak są to powinny być nie połączone z siecią

(Radekm100) #7

Ale po stronie zaufanej strefy czy po stronie internetu.

Czy tu i tu :o

(squeet) #8

A no i jest jeszcze jedna kwestia. Odznacz w zaufanej strefie Loopback , żeby nie bylo zaufanej strefy :slight_smile: Po czym ustaw w/w atrybuty dla pewności w jednej i drugiej kolumnie (zaufana strefa i Internet). Mam nadzieję, że przy instalacji Kerio kliknąłeś Nie, nie jest , gdy firewall pytał, czy jest to bezpieczna sieć... Pamiętasz?

(Radekm100) #9

No niestety na trzech różnych testach port 21 otwarty.

Czy można cos z tym zrobić? :o

(adpawl) #10

Skoro 21-dynke masz otwartą, to coś musi ci na niej siedzieć :wink:

Zadnego FTPa nie masz w tej chwili zapuszczonego? żadnego autoupdate?

Zarzuć Hijackiem, to się coś może wyjaśni...

Co ma piernik do wiatraka? eMule nie jedzie przecież na FTPie!

Admin też raczej nie ma wpływu na porty jakie masz na swoim kompie pootwierane... :wink:

Powtarzam, daj loga z Hijacka - to może będziemy wtedy wiedzieli co jest grane.

(Radekm100) #11

Teraz chodzi mi emule, ale 21 jest otwarty również kiedy emule nie chodzi. Może sie spytać mojego Admina o ten port?

(squeet) #12

Nom, skoro używasz eMule, może coś brzydkiego Ci się zaszczepiło w kompie... Tu trzeba uważać :expressionless:

Zrób skan HijackThis i daj tu loga. Oprócz tego dobrze by było, abyś przejechał dysk AdAware i Spybot S&D. Zainstaluj również PeerGuardiana, skoro używasz p2p...

Możliwe, że jakaś aplikacja ciśnie się przez port 21. Jeśli masz jak się skontaktować z adminem (jest to kwestia telefonu), poproś, aby podsłuchał Twoje połączenia. Jak coś się dzieje na tym porcie, najpewniej on to zauważy.

Jednak daj tu loga z HijackThis...

(Radekm100) #13
Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 17:02:30, on 2005-06-20

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\SOUNDMAN.EXE

C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe

C:\Program Files\D-Tools\daemon.exe

C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe

C:\Program Files\InterVideo\Common\Bin\WinCinemaMgr.exe

C:\Program Files\Kerio\Personal Firewall 4\kpf4ss.exe

C:\Program Files\Kerio\Personal Firewall 4\kpf4gui.exe

C:\Program Files\Kerio\Personal Firewall 4\kpf4gui.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\Program Files\eMule\emule.exe

C:\HijackThis\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.wp.pl/

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = 

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = 

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 6.0 CE\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O2 - BHO: (no name) - {53707962-6F74-2D53-2644-206D7942484F} - C:\PROGRA~1\SPYBOT~1\SDHelper.dll

O2 - BHO: (no name) - {FFFFFEF0-5B30-21D4-945D-000000000000} - C:\PROGRA~1\STARDO~1\SDIEInt.dll

O4 - HKLM\..\Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe

O4 - HKLM\..\Run: [KAVPersonal50] C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus Personal\kav.exe /minimize

O4 - HKLM\..\Run: [DAEMON Tools-1033] "C:\Program Files\D-Tools\daemon.exe" -lang 1045

O4 - HKLM\..\Run: [Hidder] C:\PROGRA~1\GDATAS~1\SEKRET~1\Hidder.exe /start

O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray

O4 - Startup: Kalendarz.lnk = C:\Program Files\Kalendarz v.1.5 PL\Kalendarz.exe

O4 - Global Startup: InterVideo WinCinema Manager.lnk = C:\Program Files\InterVideo\Common\Bin\WinCinemaMgr.exe

O8 - Extra context menu item: Download with Star Downloader - C:\Program Files\Star Downloader\sdie.htm

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\j2re1.4.2\bin\npjpi142.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\j2re1.4.2\bin\npjpi142.dll

O16 - DPF: {6414512B-B978-451D-A0D8-FCFDF33E833C} (WUWebControl Class) - http://v5.windowsupdate.microsoft.com/v5consumer/V5Controls/en/x86/client/wuweb_site.cab?1105615574765

O16 - DPF: {E7544C6C-CFD6-43EA-B4E9-360CEE20BDF7} (MainControl Class) - http://skaner.mks.com.pl/SkanerOnline.cab

O23 - Service: Ati HotKey Poller - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe

O23 - Service: kavsvc - Kaspersky Lab - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus Personal\kavsvc.exe

O23 - Service: Kerio Personal Firewall 4 (KPF4) - Kerio Technologies - C:\Program Files\Kerio\Personal Firewall 4\kpf4ss.exe

(Musg) #14

rado log masz ok-czysto

(squeet) #15

A zrób tak:

Start -> cmd -> netstat -n

I zobacz, czy w tych połączeniach jest przez port 21

Jeśli masz jak, skontaktuj się z adminem i niech on sprawdzi Twoje połączenia wychodzące...

(Radekm100) #16

A co oznacza cmd?

(adpawl) #17

To konsola...

Możesz o niej poczytać tu: http://www.microsoft.com/technet/prodte ... a166f.mspx

Dokładniej miało by być: Start > Uruchom: netstat -n

lub np: netstat -a -b

więcej o przełącznikach dowiesz się wstukując: netstat /?

Ale zawsze możesz skorzystać z programu CPorts:

http://www.nirsoft.net/utils/cports.zip (będzie ci łatwiej)

(Radekm100) #18

OK

Sciągnąłem, sprawdziłem ale nic mi to a\za bardzo nie mówi.

Spytam sie mojego admina, może cos mi powie na temat tego portu.

Narazie dzieki :slight_smile: