Kerio i Kaspersky

Mam problem z tymi oto dwoma programami. Już jakiś czas mam Kerio Personal Firewall, sprawuje się dobrze, miałem cały czas darmowego Avasta, postanowiłem zmienić go na Kasperskiego. Usunąłem poprawnie avasta, i zainstalowałem Kaspersky Anitivirus Personal.

I tutaj problem: te dwa programy nie mogą być uruchomione w jednym czasie ponieważ nie działa mi internet, jak wyłącze któryś z nich to odrazu wyłącza się internet.

Zrobiłem nawet w zakładce Wyjątki w ustawieniach Zapora Systemu Windows, żeby Kaspersky miał dostęp.

a po co Ci 2 firewalle?? systemowy i zwykły?? odinstaluj jeden i powinno działadź. :stuck_out_tongue:

Nie rozumiem cie … :?

Domyślny systemowy firewall z SP2 mam już dawno wyłączony, bo inaczej nie działał by mi Kerio.

Internet nie działa tylko wtedy jeżeli Kaspersky i Kerio są uruchomieni jednocześnie.

Wiem ze ci za bardzo nie pomoge ale np. zainstaluj Outposta albo ZoneAlarm;] i sprawdz czy sie nie gryzie.

Ale tak czy tak ja wole mieć kerio zamiast innych firewalli, ten moim zdaniem jest najwygodniejszy. :wink:

Kerio gryzie sie z kasperskym, juz to przerabiałem wiele razy http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

No tak, jednak kaspersky gryzie się z Kerio.

Po odinstalowaniu Kaspersky albo wyłączeniu Kerio wszystko jest cacy.

No ale co zrobić żeby mieć obydwa uruchomione i poprwanie działały ???

Bo naprawde mi się spodobał ten anityvirus.

To jak ci się podoba ten antywirus, to usuń Kerio i zainstaluj Outpost Firewall’a. Bardzo dobra zapora, a przy tym banalna w konfigurowaniu. Zaraz pewnie napiszesz, że chcesz mieć Kerio. Odpowiadam: te dwa programy się ze sobą gryzą i nic na to nie poradzisz.

Witam.

Używam zestawu Kerio i Kaspersky i działa mi to poprawnie. Instalowane były w takiej kolejności: Kasperski i Kerio. Sprawdź w Kasperskim :

  • Ustawienia > Ustawienia ochrony w czasie rzeczywistym > Sieć > Włącz tryb ukrycia ja mam odptaszony

to jedynie mi przychodzi do głowy.

Moja wersja Kasperskiego to Personal Pro 5

system xp prof

Pozdrawiam Stasiek

Już zainstalowałem outposta :slight_smile: ale dzięki za fatyge