Kerio Personal Firewall + eMule = dlaczego nie działa?


(Brzoza82) #1

Mam problema... po zainstalowaniu KErio PErsonal Firewall ... eMule nie umie się podłaczyć....a konkretnie to serwery są podłączone ALE KAD NIE CHCE SIĘ PODŁĄCZYĆ... kto wie co jest grane??? i gdzie to mogę zmienić???


(Musg) #2

sprawdz w ustawieniach kerio

jesli to sie stalo po zainstalowaniu kerio jak piszesz to tylko w firewallu trzeba szukac rozwiazania (sprawdz co kerio blokuje)


(Brzoza82) #3

kurcze no.....nie wiem :frowning: blokuje okna pop-up i pop-under, reklamy i jest włączony filtr stron www. tylko to. ale blokuje tez PRZYCHODZĄCE dowolne aplikacje, general host proces, aplikacje userinit logon, microsoft file & printer sharing i LSA Shell (export version).

nie wiem co z tym zrobić.


(El Presidento) #4

Zobacz w Ochronie Systemu i przy eMule daj wszedzie dopusc


(squeet) #5

Przy dowolnej aplikacji powinny byc wszędzie znaki zapytania. eMule poprosi również o zezwolenie na połączenia przychodzące. Miałem eMule i posiadam KPF i nie było problemu z tym.

Czy opcja General Host Process for Win32 Services została dopuszczona (połączenia wychodzące) ??

Czy zanim zainstalowałaś Kerio, miałaś eMula i działało wszystko?


(Musg) #6

luknij jeszcze tu:

http://www.emule-polska.pl/ftopic1040.html

oraz tutaj zobacz ops po lewej stronie --konfiguracja (udostepnienie internetu)

http://www.olesno.pl/~pablo/kerio/index.php?id=porty


(Brzoza82) #7

dzięki:) znaki zapytania pomogły:)... a co do general host proces for Win 32 w wychodzących jest dopuszczony a w przychodzących zablokowany...to dobrze??


(squeet) #8

Możesz zablokować w tym procesie wszystko, oprócz dopuszczenia w wychodzących. I jest ok... Cieszę się, że działa. Pozdrawiam :slight_smile: