Kerio Personal Firewall

(Krystian92) #1

Gram dosyć długo w runescape (gra mmorpg), jak tibia lub world of warcraft. I mam już bardzo dobre konto i nie chciałbym jego stracić. Kumpel polecił mi zainstalować ten firewall. Do tej pory go nie miałem.

Czy polecacie mi go? do tej pory miałem tylko domyślną zapore windows xp.

(boczi) #2

Bardzo dobry, darmowy - bardziej skuteczny od Windowsowej zapory.

Zresztą wrzuć odpowiednią frazę w szukajkę, i poczytaj sobie.

Tu masz szczegółową konfigurację tego programu.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=35065

(squeet) #3

Tak, tylko gdy zainstalujesz go wyłacz zaporę z sp2

(Krystian92) #4

Zrobiłem wszsytko zgodnie z konfiguracją opisaną przeez squeet'a, ale nadal mam wiele dziwnych rzeczy.

Jak włączam internet explorer to pokazuje się takie okno:

df2nd.th.jpg

I cały czs jak naciskam dopuść to nic się nie dzieje, jak zaznacze to "Utwórz regułę dla tego połączenia i więcej nie pytaj" to też cały czas wyskakuje. Ale raz jest port 12080 i jeszcze jakiś i tak na przemian. A IE nie ładuje strony. Musze dopiero wyłączyć IE to przestaje.

Jak ustawić żeby móc korzystać z IE?

Tu daje screena z ustawieniami, jeżeli coś mam źle to powiedzcie:

dfg8qi.th.jpg

Ta ikonka bez opisu to jest runescape xplorer to odtwarzania tej gry mmorpg.

Jeżli chcecie jakieś screeny z ustawień kerio to mówcie.

A wersja kerio to 4.2.0

Ustawienia z nazwami pliku, żeby było wiadomo jakie to są te dwa bez opisu, i czy mam dobrze to ustawione.

dfg8jz.th.jpg

Byłbym wdzięczny jeżeli też wytłumaczyłby mi ktoś co dokładnie ozanczją to: zaufane przychodzące i wychodzące, oraz internet przych. i wych.

(123448) #5

taka informacje może się powtarzać jak przychodzi każda z innego źródła.

na screenie jest pokazane jakie warunki twój kerio stawia dla ie. powinnieś dopuścić w przychodzących IE a nie pytać gdyż każde nowo wybranie strony powoduje że łączysz się przez local host a potem przez serwer itd. więc kerio kieruje zapytania czy połączyć cię z daną witryną. wybranie opcji nie powoduje że nie załaduje się strona.

Złączono Posta : 28.09.2005 (Sro) 15:18

chodzi ci o zaufaną strefe czy zaufane połączenia w aplikacjach?

(squeet) #6

Nie prawda :wink:

krystian92

Tam gdzie masz pozycję Internet Explorer ustaw tak:

Zaufana strefa - wszędzie blokuj

Internet - przychodzące zablokuj, wychodzące dopuść

Czyli będziesz miał tak:

krzyżyk, krzyżyk, krzyżyk, ptaszek

I sprawdz w zakładce Ochrona sieci -> Zaufana strefa masz odznaczone kwadraciki po prawej - pisałem o tym w konfiguracji - odznaczamy wszystko!

(Krystian92) #7

Ok dzięki.