Kerio Personal Firewall

Gram dosyć długo w runescape (gra mmorpg), jak tibia lub world of warcraft. I mam już bardzo dobre konto i nie chciałbym jego stracić. Kumpel polecił mi zainstalować ten firewall. Do tej pory go nie miałem.

Czy polecacie mi go? do tej pory miałem tylko domyślną zapore windows xp.

Bardzo dobry, darmowy - bardziej skuteczny od Windowsowej zapory.

Zresztą wrzuć odpowiednią frazę w szukajkę, i poczytaj sobie.

Tu masz szczegółową konfigurację tego programu.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=35065

Tak, tylko gdy zainstalujesz go wyłacz zaporę z sp2

Zrobiłem wszsytko zgodnie z konfiguracją opisaną przeez squeet’a, ale nadal mam wiele dziwnych rzeczy.

Jak włączam internet explorer to pokazuje się takie okno:

df2nd.th.jpg

I cały czs jak naciskam dopuść to nic się nie dzieje, jak zaznacze to “Utwórz regułę dla tego połączenia i więcej nie pytaj” to też cały czas wyskakuje. Ale raz jest port 12080 i jeszcze jakiś i tak na przemian. A IE nie ładuje strony. Musze dopiero wyłączyć IE to przestaje.

Jak ustawić żeby móc korzystać z IE?

Tu daje screena z ustawieniami, jeżeli coś mam źle to powiedzcie:

dfg8qi.th.jpg

Ta ikonka bez opisu to jest runescape xplorer to odtwarzania tej gry mmorpg.

Jeżli chcecie jakieś screeny z ustawień kerio to mówcie.

A wersja kerio to 4.2.0

Ustawienia z nazwami pliku, żeby było wiadomo jakie to są te dwa bez opisu, i czy mam dobrze to ustawione.

dfg8jz.th.jpg

Byłbym wdzięczny jeżeli też wytłumaczyłby mi ktoś co dokładnie ozanczją to: zaufane przychodzące i wychodzące, oraz internet przych. i wych.

taka informacje może się powtarzać jak przychodzi każda z innego źródła.

na screenie jest pokazane jakie warunki twój kerio stawia dla ie. powinnieś dopuścić w przychodzących IE a nie pytać gdyż każde nowo wybranie strony powoduje że łączysz się przez local host a potem przez serwer itd. więc kerio kieruje zapytania czy połączyć cię z daną witryną. wybranie opcji nie powoduje że nie załaduje się strona.

Złączono Posta : 28.09.2005 (Sro) 15:18

chodzi ci o zaufaną strefe czy zaufane połączenia w aplikacjach?

Nie prawda :wink:

krystian92

Tam gdzie masz pozycję Internet Explorer ustaw tak:

Zaufana strefa - wszędzie blokuj

Internet - przychodzące zablokuj, wychodzące dopuść

Czyli będziesz miał tak:

krzyżyk, krzyżyk, krzyżyk, ptaszek

I sprawdz w zakładce Ochrona sieci -> Zaufana strefa masz odznaczone kwadraciki po prawej - pisałem o tym w konfiguracji - odznaczamy wszystko!

Ok dzięki.