Kerio-problem z usunieciem wpisow

Po odinstalowaniu Kerio i wyczyszczeniu wpisow jv16 PowerTools+RegCleaner itp,sprobowalam jeszcze ich poszukac RegSeekerem,znalazl kilka ale nie moge ich usunac bo sam nie usuwa a wchodzac w rejestr mam takie info jak na screenie.

kerio4jl.th.jpg

Prosze jeszcze o rade czy Outpost Firewall 1.0.1817 jest w miare dobrym firewallem i nie obciaza za bardzo procesora-mam AthlonXP,1281 MHz+256 MB pamieci

Zdecydowanie bardziej polecam Kerio a co do wpisów to ciachnij je w awaryjnym :wink:

Jagodka odinstalowałaś Kerio wyczyściłaś rejestr, ale w jakim celu :smiley:

chcesz zmienić firewalla :roll:

Outpost jest w miarę bardzo dobrym firewallem, ale to w pełni płatna aplikacja :slight_smile:

Kerio jest “darmowy” i naprawdę dobry więc nie widzę konieczności szukania innego :slight_smile:

Jesli dalej radzisz Kerio to sie zastanawiam nad wyborem wersji,mialam wszystkie mozliwe,ostatnio najnowsza beta ale zauwazylam,ze wlasnie po ostatniej instalacji wzroslo nadmiernie obciazenie procesora,wiec ja usunelam bo widocznie nie jest stabilna.

Co do konfiguracji Kerio to nie jestem przekonana co do niektorych ustawien a w necie nie znalazlam wyczerpujacych odpowiedzi,sa jakies ale dotycza starej wersji,bodajze 2.

Polecam Kerio Personal Firewall 4.1.3

Zobacz TU

U mnie bez zarzutu :))

zainstaluj wersję 4.1.3 stabilna :!:

http://www.kerio.tk/ tutaj wszystko o Kerio :slight_smile:

ten firewall jest jednym z “lżejszych”, a konfiguracja nie stwarza wielu problemów, trzeba tylko poświęcić trochę czasu :slight_smile:

-witaj,wyjasnilam wyzej dlaczego usunelam Kerio : mam problemy z jego konfiguracja,tj. nie jestem do konca przekonana o jej poprawnosci,a Outpost,o ktorym pisze jest wersja darmowa.Poradz cos!

Ok,wracam do Kerio,tylko mialam problem z wyczyszczeniem tych pozostalosci i zastanawiam sie nad wersja,ale chyba wezme te 4.1.3-jak sadzisz?

przecież już napisałem… 4.1.3 wersja stabilna :slight_smile:

co ci się w tej konfiguracji “nie podoba” :-k

Optymalna konfiguracja:

Po instalacji i restarcie, kiedy wyskakuje monit, czy sieć jest bezpieczna (podane zostają maska i nasz IP), klikamy nie, nie jest - bo właśnie przed tą siecią Kerio ma nas chronić :))

Klikamy w ikonkę w tray’u i wybieramy Konfiguracja

Tutaj:

  1. Ochrona sieci - Zdefiniowane

Na zielono w obu kolumnach (dopuszczamy):

Ping and tracert out

Dynamic Host Configuration Protocol

Domain Name System

Reszta na czerwono (zablokowane)

  1. Ochrona sieci - Zaufana strefa

Dla pewności odznaczasz (jeśli jest) Loopback

  1. Ochrona systemu - odznaczamy. Jest to zbędny moduł, z powodzeniem zastąpiony dobrym skanerem antywirusowym :))

  2. Ataki

Sprawdzasz, czy pole Włącz wykrywanie ataków jest włączone, i na samym dole przy Ataki z niskim priorytetem ustawiasz Blokuj

I to tak z grubsza zapewni Ci chronę :))

Pobierz wersję 4.1.3 - podałem Ci wyżej link i zastosuj tą konfigurację :))

Sorry,pisalam post i nie widzialam odpowiedzi.Co mi sie nie podoba?-czy np Netbios zablokowac i co z Broodcast+Virtual Private Network+aplikacje -itp.Niby mialam wszystko ustawione ok,ale czytajac rozne info,kompletnie zglupialam,bo w kazdej jest inaczej.Jak np.ustawie na "pytaj"w "dowolna aplikacja"to nie da sie spokojnie niczego zrobic bo bez przerwy wskakuja te okienka z pytaniami.

P.S.Ok,dzieki za odp.-pzrychodza tak szybko,w trakcie pisania moich postow,dlatego wychodzi,ze sie powtarzam.

te okienka spokojnie możesz mieć wyłączone… Kerio zarządza połączeniami bardzo sprawnie i wszystko ma pod kontrolą :slight_smile:

jeżeli chcesz sama dodać jakiś program do “dopuszczonych” lub “blokowanych” to robisz to w Ochrona sieci --> filtr pakietów :roll:

co istotniejsze masz podane powyżej…

Netbios blokujesz na całej długości

Reszta w części zaufane zostaje zablokowana, natomiast w części internet w pozycjach, które tam masz (LSA Shell, Aplikacja logowania NT i userint) ustawiasz znaki zapytania, a dla Generic Host Process for Win32 Services dopuszczasz przychodzące i wychodzące, gdyż właśnie dzięki temu masz internet :))

Jeszcze jedno pytanie-usuwac te wpisy znalezione przez RegSeeker???-jesli tak to w awaryjnym,jak rozumiem z poprzednich odp?Czy instalowac bez ich usuwania?

Spróbuj przed instalacją Kerio wywalić je w awaryjnym… Dobrze, aby było czysto… Możesz po prostu przeskanować np. RegCleanerem czy podobną aplikacją, aby wyczyścić rejestr…

Jeśli się nie uda, instaluj Kerio. W końcu to ta sama aplikacja - nie powinno być problemu…

:))

jeżeli do wyszukiwania w rejestrze używałaś już jv16 Powet Tools to lepiej to zostaw…

:lol:

Ok,dziekuje bardzo za pomoc,nie widze opcji "pomogl"bo chetnie bym kliknela,co sie z nia stalo,ostatnio byla!

Zostały wprowadzone zmiany na forum wczoraj

Szczegóły tak na przyszłość TUTAJ 8)

Hmm… to ciekawe, ja to blokuję i nie mam problemów z netem. :?

Są przypadki, że niektórym net działa a niektórym nie.

Jak zezwolisz to nic się nie stanie.

http://forum.ks-ekspert.pl/lofiversion/ … 44867.html

Zobacz temat Usunięcie wpisów trochę niżej na tej stronie.