Kernel panic przy własnej floppowej distro. Co nie tak?


(Mateuszcedro) #1

Nie mogę sobie z tym poradzić.

http://{ciach by Kaka'}

Chodzi o drugi screen.

Wg. http://www.uw-team.org/artykul_minidist.html było robione, jądro z Floppixa. Na nim występował ten sam błąd.


(roobal) #2

Nie wkompilowałeś w jądro na stałe sterowników do wybranego systemu plików, musiałeś wybrać je jako moduł. Musisz przekompilować jądro, sterowniki muszą być wkompilowane w jądro nie jako moduł. Ewentualnie sprawdź jeszcze czy masz dobre wpisy w /etc/fstab.

Pozdrawiam!

PS. Nie powinieneś upubliczniać wulgaryzmów w internecie :stuck_out_tongue: Chodzi o rozmowę na tlenie :slight_smile: Następnym razem wrzuć zrzuty na hosting do tego przeznaczony, RS to kiepski pomysł, zaraz wrzucisz nowe i myślisz, że komuś się będzie chciało czekać 40 minut, nie każdy ma konto premium, i tak dobrze że chciało mi się czekać te 40 sekund, po prostu sam sobie ułatwiaj, ułatwiając nam dostęp do twoich informacji o problemie :slight_smile:


(Mateuszcedro) #3

Dobra, to miało być na biega. I sry. Chciałem wybrane okno a uwaliło mi duży fragm. pulpitu.

Dzięki wielkie. Tylko jak ja stworzę takie małe jądreko? Jakaś rada?


(roobal) #4

W tym co tworzysz nie możesz tego dokonać? Sprawdzałeś /etc/fstab czy masz odpowiednie oznaczenia urządzeń dyskowych? Kiedyś pod Gentoo mi się zdarzyło, że LiveCD rozpoznawało dyski jako sda i tak też podałem w fstab, skompilowałem jądro, pojawił się ten błąd, przekompilowałem jądro i dalej to samo, w końcu wpadłem na pomysł aby w fstab wpisać hda i wszystko zadziałało :slight_smile:

Jeśli chcesz kompilować ze standardowego jądra, to pousuwaj co niepotrzebne i wkompiluj tylko potrzebne sterowniki itp. rzeczy.

Do robienie zrzutów polecam Shutter, bardzo fajny program idealny do tworzenia poradników :slight_smile:

Pozdrawiam!


(Mateuszcedro) #5

Chodzi o to, że to ma być ramdysk. Zarówno w oryg. Floppixie, jak i w mojej edycji, jest b. pod. FSTAB, a i tak nie działa.

Póki co nie chcę montować hd.

/dev/ramdisk / ext2 defaults 1 1 

none /proc dafaults 0 0

(roobal) #6

Bez sterowników jądro nie rozpozna systemu plików a to skutkuje właśnie niepowodzeniem w montowaniu. Ten ramdysk to jest ten plik co pisałeś w innym wątku? Tworzyłeś oprócz obrazu jądra może jeszcze initrd albo initramfs, co prawda nie jest to potrzebne, przynajmniej nie jest potrzebne jeśli wszystko wkompilowałeś w jądro, w przypadku modułów niezbędne?

Pozdrawiam!


(dragonn) #7

Ult1me wrzuć te screeny na jakiś fotosik czy imageshack.us nie każdy się umie dobić na rapidshare.


(roobal) #8

Tak sobie dokładnie przeczytałem tą stronę i w pierwszej chwili nie mogłem znaleźć nic na temat kompilacji jądra, jednak na końcu jest przecież jak byk napisane:

Stąd ten problem. Pozostaje Ci tylko wybrać, któryś z pozostałych a zapewne najbardziej interesujący dla Ciebie będzie jądro z Brutalware.

Pozdrawiam!


(Mateuszcedro) #9

Tak, to jest to co w innym wątku pisałem. Initrd mam. Dobra, sprawdzę inne jądro. To może stąd brak obsługi ramdysku.

// Backtrack i initrd nie mieści mi się na jednej dyskietce.

Jakbym chciał więc zrobić to na CD, to powinienem brać jądro np. z DSL i na nim bazować?


(roobal) #10

Jak chcesz zrobić minidistro na cd to najlepiej skompiluj własnoręcznie jądro przynajmniej będziesz wiedział co w nim masz :slight_smile: DSL ma jądro z serii 2.4 i wcale nie musi być mniejsze/lżejsze niż 2.6 ale to zależy też od sprzętu na jakim ma być uruchamiany ten system :slight_smile:

Pozdrawiam!


(Mateuszcedro) #11

Albo wyciągnę tymczasowo jądro z DSL-ki, wrzucę je do płytki (syslinux dość dobrze znam dzięki multiboot DVD z Windowsem), dokoptuję jakieś pakiety. Ale muszę mieć trochę czasu.