Keyboard error or not present

(Dongregorio) #1

Witam.

Mam płytę głóną MSI K8T Neo2-F V2.0 i pewnego dnia po powrocie do domu i odpaleniu kompa pokazuje mi "keyboard error or not present". Resetowałem CMOS i nadal to samo. Pomyślałem, że może ps2 się zfajczyło ale po podłączeniu klawiatury pod USB wyskakuje ten sam błąd. Jak na złość nie mogę nic zrobić żeby wejść do biosu i ustawić żeby nie sprawdzało klawiatury przy starcie. Ma ktoś może jakiś pomysł co z tym fantem zrobić? (pomijając zmianę płyty :wink: ).

(Przemi G) #2

Spróbuj podłączyć inną (nawet jakiegoś szmelca za 13 zł, lub pożycz od kolegi). Chodź po resecie powinno działać :? , jesteś pewien że zrobiłeś reset BIOS’u?

(Dongregorio) #3

Jestem pewien bo znowu pokazuje mi się logo (które normalnie wyłączyłem), co do podłączenia innej klawiatury to podłączałem już 3 inne zarówno pod ps2 jak i pod USB

(Przemi G) #4

A co sie dzieje jak nie podlączysz żadnej klawiatury?

(Dongregorio) #5

Prawdę mówiąc to w ten sposób się nie bawiłem. Ale przyszło mi do głowy że może mysz na USB coś chrzani. Dam znać jak sprawdzę.

No i kiszka, bez klawiatury to samo (ale to normalka) nawret odłączenie urządzeń USB nie pomaga. Chyba tylko gwarancja mi zostaje

(Przemi G) #6

Coś musi być na płycie nie tak, ale tu potrzeba fachowej wiedzy - pozostaje oddanie na gwarancje.

(Dongregorio) #7

Też tak myślę. W każdym razie dzięki za pomoc . :ok: