Kiedy najlepiej kupić komputer?

Witam mam pytanie do osób, które śledzą ceny sprzętu a mianowicie kiedy najlepiej zaopatrzyć się w nowy komputer. Jak się każdy domyśli chodzi tu głównie kiedy ceny najbardziej lecą w dół, czy to przed świętami, przed końcem roku czy na początku?

Ciężko stwierdzić bo sprzęt jest cały czas zastępowany nowymi technologiami. Teoretycznie sprzęt tanieje na przełomie pierwszego kwartału roku, drożeje właśnie teraz przed rozpoczęciem roku szkolnego i akademickiego oraz przed świętami.

Moim zdaniem nie warto w taki sposób do tego podchodzić. Co z tego, że zapłacisz parę procent mniej w czasie okresu obniżek, jeśli i tak za pół roku komputer może stracić na wartości kilkadziesiąt procent?

Kupiłem dokładnie pół roku temu sprzęt (komp + LCD), który nie był super nowy technologicznie (a więc nie spodziwałem się aby obniżki jego części były dość znaczne w najbliższym okresie), za który zapłaciłem 2800 zł. Przed chwilą sprawdziłem cenę części w tym samym sklepie i… wszystko razem (oddzielne częci zsumowane) kosztowałoby teraz 530 zł mniej… prawie 19% (!)…

Lepiej jeśli zastanowisz się nad zakupem sprzętu, który nie jest “nowinką”. Lepiej jest kupić coś “podstawowego” a najwyżej później dokupić (taniej) to, co teraz jest ową “nowinką”. Zresztą jeśli nie potrzebujesz sprzętu do grania, to większość komputerów powinna Tobie wystarczyć i działać bez zastrzeżeń.