Kiedy najlepiej kupić komputer?

(Eryk42) #1

Witam mam pytanie do osób, które śledzą ceny sprzętu a mianowicie kiedy najlepiej zaopatrzyć się w nowy komputer. Jak się każdy domyśli chodzi tu głównie kiedy ceny najbardziej lecą w dół, czy to przed świętami, przed końcem roku czy na początku?

(Lukaszalewski) #2

Ciężko stwierdzić bo sprzęt jest cały czas zastępowany nowymi technologiami. Teoretycznie sprzęt tanieje na przełomie pierwszego kwartału roku, drożeje właśnie teraz przed rozpoczęciem roku szkolnego i akademickiego oraz przed świętami.

(zoso71) #3

Moim zdaniem nie warto w taki sposób do tego podchodzić. Co z tego, że zapłacisz parę procent mniej w czasie okresu obniżek, jeśli i tak za pół roku komputer może stracić na wartości kilkadziesiąt procent?

Kupiłem dokładnie pół roku temu sprzęt (komp + LCD), który nie był super nowy technologicznie (a więc nie spodziwałem się aby obniżki jego części były dość znaczne w najbliższym okresie), za który zapłaciłem 2800 zł. Przed chwilą sprawdziłem cenę części w tym samym sklepie i... wszystko razem (oddzielne częci zsumowane) kosztowałoby teraz 530 zł mniej... prawie 19% (!)...

Lepiej jeśli zastanowisz się nad zakupem sprzętu, który nie jest "nowinką". Lepiej jest kupić coś "podstawowego" a najwyżej później dokupić (taniej) to, co teraz jest ową "nowinką". Zresztą jeśli nie potrzebujesz sprzętu do grania, to większość komputerów powinna Tobie wystarczyć i działać bez zastrzeżeń.