Kiedy najlepiej ładować baterię laptopa?

Witam, mam takie pytanie kiedy lepiej ładwoać baterię laptopa?

  1. lampka baterii zaczyna mrugać na czerwono (mruga gdy jest ok. 5 - 10% baterii jeszcze) i wtedy podłaczyć zasilacz.

  2. poczekać aż Windows sam wyłączy komputer z powodu niskiego poziomu baterii (zostaje wtedy 1-3 % baterii - może więcej) i wtedy.

  3. wejść np. do BIOSu i pozwolić baterii rozładować się całkowicie do 0% i wtedy ?

  4. inne? :slight_smile:

to zależy ja bardzo Ci się nudzi :smiley:

generalnie każda opcja jest dobra bo ładujesz przy minimalnym stanie baterii

chodzi o to, żeby bateria przetrwała jak najdłużej, laptop też.

Nie wiem czy np. ładowanie przy niecałkowitym rozładowaniu baterii nie będzie jej stopniowo podniszczać (zmniejszać pojemności),

albo rozładowywanie bateri do 0 nie będzie niebezpieczne dla laptopa (no bo to w sumie tak jakbyś przy stacjonarnym odłączył nagle zasilanie z gniazdka.

Ja rozładowuję baterię co 2-3 tygodnie, laptop sam przechodzi w stan uśpienia :]

i jak przejdzie w stan uśpienia to podłaczasz zasilacz? mimo że nie jest całkowicie rozładowana tak?

tak, i ładuje mi się do 100%, podobnie robię z komórką

Ładuj przy niskim stanie naładowania bateri, to jest poniżej 10%. Od czasu do czasu, czyli tak raz w miesiącu pozwól rozładować się baterii do uśpienia lapka. Najważniejsze żeby ładować do pełnego naładowania. W sporadycznych wypadkach doładowanie niczemu nie zaszkodzi. Ja tak robie od dwóch lat na moim ASUSie i nie zauważyłem większej zmiany trzymania baterii. Jeszcze mi troszkę posłuży.

pozdrawiam

Nie wydaje mi się, aby rozładowywanie do zera baterii litowo-jonowych było najlepszym pomysłem. Poczytaj sobie w sieci o tych ogniwach. Ja ładuje akumulator jak tylko pojawi się ikonka baterii z wykrzyknikiem (20%) i nie zauważyłem jak dotąd negatywnego wpływu na długość pracy na bateriach.

Poczytaj ten art

http://pclab.pl/art26289.html

W dniu 06.06.2008 , o godzinie 13:40 został dopisany post przez Tobi

Poczytaj ten art

http://pclab.pl/art26289.html