Kiedy nowe procesory?

Czyli najkorzystniejsza będzie kiedy, po nowym roku?

piotrekp2507 , Grudzień, późny listopad.

Raczej po nowym roku właśnie. Do gwiazdki ceny tylko rosnąć będą.

No to chyba sobie poczekam oby komp wytrzymał te kilka miesięcy bo już włączać się nie chce za pierwszym razem, płyta pada.

Mariosti* , będą świąteczne promocje, więc rosną teraz tak jak wspominałem. Zresztą to nie tylko moja opinia, ale także podobne rzeczy czytałem w PCF.

Hej!

Sorki że odświeżam temat ale właśnie za miesiąc zmieniam PC na podstawkę S775 a dokładniej E5200 i chodzi mi czy teraz brać PC czy poczekać ten miesiąc?

Bo zauważyłem że np. E5200 co 2/3 dni idzie w góre o jakieś 10zł. Wczoraj jeszcze kosztował 233zł a dziś 242zł (Agito.pl).

Czekam na odpowiedzi!

Sam wywnioskuj z tematu :stuck_out_tongue:

Jak masz się tak wypowiadać to sobie daruj.

Wy pisaliście o Grudniu, świętach Bożego Narodzenia a nie o Listopadzie.

Mi właśnie chodzi o listopad bo czekam na GTA IV więc chce sobie wymienić PC a nie wiem kiedy jest opłacalnie, no bo jak wyjdą Core i7 to C2D będą tańsze.

Tylko kiedy te Core i7 wyjdą?

Nie wiadomo, cenowo nie będą konkurować, jeśli najtańszy i7 ma kosztować po premierze ok 1200 zł.

Podobno pierwsza połowa listopada.

Djablo , jak chcesz wymieniać, to raczej i7 tylko jak masz i Ci nie żal kasy. Bo za te mniejsze pieniądze kupisz e8xxx i będzie taka sama zabawa. Jedynie czekanie może zmiejszyć koszty tych procesorów (bo święta i premiera nowych, więc muszą zrobić miejsce).

Ojojoj… panowie, czytacie bez zrozumienia. Więc pisze jeszcze raz.

Na początku listopada mam zamiar kupić nowego PC na podstawce S775 dokładnie E5200. Zauważyłem że zamiast tanieć to drożeje… jeszcze wczoraj kosztował 233zł a dzisiaj 242zl (agito.pl).

Więc się pytam czy opłaca się czekać do listopada z kupnem czy teraz kupić?

Pytam się o wejście Core i7 bo chyba one są powodem podwyżek procków Intela.

Mam na dzieję, że już rozumiecie.

Generalnie powinno tanieć z dwóch powodów:

  • premiera i7,

  • święta.

Ale jeżeli stać Cię teraz to kup. Obniżka o 50-60zł procesora i tyle samo płyty z drugiej strony olbrzymia nie jest.

plunio7 , ale dopiero po świętach, tak więc jeśli czekać to na nowy rok, jeśli nie to teraz trzeba kupić.

Zobacz jak drożeją waluty i co się dzieje z giełdą ( ale tą w USA i Japonii) - to główny powód rosnących cen sprowadzanych artykułów. Na początku lipca 1 euro kosztowało w kantorze 3,22zł a dziś 3,52zł

dagro , kurs euro i tak nie ma żadnego realnego związku z cenami elektroniki w Polsce. Ceny rosną bo jest przed świętami. Dzięki temu w grudniu sklepy będą mogły robić “super promocje”.

Kurs euro nie ma (właściwie to pewnie i ma, ale w niewielkim stopniu), ale dolara jak najbardziej.

Ze świętami to jakaś teoria spiskowa? Wszystkie sklepy komputerowe umówiły się, że będą podnosić cenę podzespołów? Troszkę niepoważne myślenie.

freedom , podwyżka z 200 do 300, a w święta:

PROMOCJA 50% !!

freedom , to nie zmowa, to poprostu biznes. Sprzedawcy też chcą mieć święta.

Na styczeń są plany na wyposzczenie serii jakiś nowych procesorów?

może nie na styczeń, ale 1 kwartał 2009, seria procesorów Phenom II dostępnych pod AM3 [i AM2+ [czyt. płyt kompatybilnych z AM3], tylko, że z DDR2].