Kiedy ostatni robiliscie formata?

wrzesien 2005 jak co wklejam loga i mi pomagacie jak trzeba :slight_smile:

A ja pamiętam dokładną date:

14 luty 2005 roku.

grudzień :slight_smile: z okazji kupna nowego dysku :smiley:

Ja to nie pamiętam ale pewnie mój rekord pobiłem(tj. pół roku), miałem za 35zł windwosa zrobionego na “Cacy” programy poinstalowane i poustawiane, kodeki wszystko co chciałem mieć ;]

I jak ładnie sie szybko włączał z 20 sek jak już miał około te pół roku, aż mnie naszło na instalowanie windowsa, no to na początku już miałem razem 5 :smiley: ale później już 1 i że sobie jeszcze Longhornem 9.1 pack zepsułem to zainstalowałem 2(do użytkowania) i królika doświadczalnego :stuck_out_tongue: i teraz to pewnie już z 6 miechów bez reinstalki.

03.07.2006 rok

Nadal działa bez problemów :wink:

Listopad 2005 - zmiana sprzętu :slight_smile:

Maj 2006 - system zamulał!

U mnie to już z rok czasu minęło. Ale na razie chodzi bez zastrzeżeń :smiley:

ja ostatnio robiłem formata w maju … wtedy sprzedałem xp pro i zakupiłem w2k3 , ten od początku maja mi smiga bardzo ładnie :smiley:

Ja robiłem w październiku 2005. Poprzednio nie aktualizowałem i format średnio co 2-4 tygodnie :lol:

Szacunek dla Ciebie :stuck_out_tongue: :smiley: a mi kiedyś net nie chciał działać, jak go miałem pierwszy raz to w jednym dniu zrobiłem 7 formatów:D i w końcu zaczął pięknie chodzić(nauczyłem się przynajmniej szybko i porządnie konfigurować ustawienia) :smiley:

Grudzień 2005 wtedy właśnie zmieniłem kompa i od tej pory formata nie robiłem.

Powiecie, że znowu mędzę, ale trudno:

Po co robicie format? Aju ma rację, miało być: “robić”, przepraszam

To jest trochę tak, jak gdyby likwidować bałagan w domu za pomocą np. burzenia chałupki i stawiania jej od nowa. Można, tylko po co? Komputery u mnie chodzą praktycznie bez przerwy - jeden wpięty w net wyłączam na jakieś 5-6 godzin, kiedy idę spać, drugi - bez netu, tylko do pracy - pracuje jakieś 12 godzin dziennie. Na obu są windy - na jednym xp he, ie 7, wmp 11 beta - czyli produkty “niepełnowartościowe”, korzystam z e-mula i limewira, korzystam ze skype ina i outa. Na drugim - :wink: - 98. I na żadnym z nich formatu nie musiałem robić jeszcze nigdy. Ten wpięty w net śmiga jak złoto, wcale nie mając jakichś super parametrów - 2,8 procek celerona, 1024 ramu, GeForce 7800 GTX 512, 200 Gb seagate, NTFS, 4 partycje - jedna 20 na system i najważniejsze programy, jedna 80 jako magazyn dla grafiki, druga 80 jako magazyn dla muzyki i 20 na resztę.

A co robię, że nie mam problemów?

Na stałe na najwyższym poziomie zabezpieczeń NOD, outpost pro - komercyjne. Raz na jakiś czas - m.w. co dwa miesiące wyłączam av i fw i w awaryjnym przelatuję kompa kasperskym on-line i ewido. Dwa - trzy razy w tygodniu ccleaner i ARD - Advanced Registry Doctor Professional, Vers. 7.1. Co jakiś czas robię defrag rejestru wspomnianym ARD’em, a po jakimś dużym archiwizowaniu defrag dysku - chociaż b. rzadko.

Część programów mam komercyjnych, ale wszystkie czyste, legalnie kupione, z wsparciem producenta, część freeware. Nie łażę po dziwacznych stronach, nie otwieram dziwacznych maili - chociaż korzystam z OE.

I powiedzcie mi, dlaczego nie muszę od ponad dwóch i pół roku - od złożenia sprzętu - ani razu formatować dysku, ba nie musiałem też ani razu reinstalować windy, a jedyny problem jaki miałem, to wywalenie pierwszej bety ie7 (mój bład, wywaliłem uninstalle), z którym poradziłem sobie dzięki iefixowi (pomoc na FDP) przed założeniem obecnej ie7b2.

Czy zabawa w formatowanie nie jest trochę zabawą, żeby pokazać, jaki to ze mnie wzięty informatyk? Jeżeli kogoś uraziłem, to przepraszam :oops: , ale jeszcze raz: czy częste formaty czy reinstale nie sugerują raczej braku umiejętności normalnego korzystania z komputera?

Kto robi to robi :mrgreen: :wink:

Też nie rozumiem ludzi dla których najlepszym wyjściem jest format :?

Ja tez jeszcze nigdy nieformatowalem komputera bo niewiem jak to sie robi :oops:

Slyszalem ze od czestego formatowania mozna zepsuc dysk. Czy to prawda?

Nie.

Ja na straym kompie bardzo danwo temu mialem tak że musiałem robić format co 2-3 dni… ;/

Ciekawe jak to zrobiles skoro dzis jest 29.06.2006 , ale gratujacje.

Moj format to styczen 2005 :wink:

Jak administrator dupa…

Formata to ja robiłem ok. 3,5 roku temu…

A Winde reinstalowałem (z 98SE do XP Pro) coś bodajże w listopadzie/grudniu…

Ja format robiłem z 6 dni temu ale pogniewałem sie z Windowsem dzisiaj albo jutro zmieniam system na LINUXA Dokładnie SUSE i zainstaluje cenege bo ją zdobyłem i zobacze jak to będzie.