Kiedy w sklepach Geforce 8600?

Witam!

No tak… to chyba będzie nawet bardziej bolało… ja jestem w tej komfortowej sytuacja, że tylko kartę wystarczy wymienić, a do tego ma możliwość zakupu w USA i transportu za darmo.

Ja ( nie chwaląc sie :stuck_out_tongue: ) mam kuzyna w U.S.A ale niestety w najblizszym czasie nie wraca do naszego pięknego kraju… :lol: I pozostaje włożyć duzo więcej kasy :frowning:

nie odnosicie wrażenia, że karty graficzne idą w złym kierunku?

zamiast minimalizacji i oszczędności energii, powstają coraz większe, do tego bardzo prądożerne byki. gdzie “mała rewolucja” na miarę C2D?

jak sobie obie serie kart radzą w DX10 to trzeba będzie jeszcze poczekać kilka miechów żeby zobaczyć, jak na razie to wielka zagadka. Wyniki G80 w beta demo Crysis były żałosne, ale nie wiadomo przecież czy były prawdziwe, ostatnie doniesienie o pełnej specyfikacji kart ATI na R600 i nowych GF też nie do końca wydają się mi prawdziwe i trzeba będzie chyba tylko czekać aż te produkty pojawią się w sklepach, później będą testy, dopiero wtedy po porównaniu będzie można coś racjonalnie wybrać :smiley:

ale gdybać każdy może, choć moim zdaniem dopiero w kwietniu, jak w sklepach będą karty ATI ze średniej półki, warto będzie coś kupować z DX10.

a co do ilości popbieranej energii przez nową generację, to się zgodzę, że to rozbój w biały dzień na nas i elektrowniach :smiley: podobno to ostatnia seria kart tak prądożerna, ale nie wiem jak w przyszłości mieliby gwałtownie obniżyć pobór mocy przy jednoczesnym dalszym dynamicznym wzroście wydajności i ilości tranzystorów w GPU.

Witam!

I tak musimy się cieszyć z tego, że zmniejszają proces technologiczny… jak CPU na dobre zawitają z 45nm, to może przyjdzie czas na 65nm GPU. Zobaczymy, co jeszcze Intel pokaże na rynku grafiki.

Ja myślę, że nie ma co się rozwodzić nad wielkością, czy prądożernością kart… to wszystko w końcu poprawią, ale możemy się cieszyć tym, że dzisiaj w cenie 300-500zł mamy karty o takiej wydajności, że jeszcze kilka lat temu mogliśmy sobie o takich pomarzyć, a jak były to za grube tysiące.

Moim zdaniem wszystko brnie we względnie dobrym kierunku… może troszkę obok prawidłowego toru, ale kierunek dobry.

Dawno temu ktoś powiedział… może kiedyś jak w Dynastii u nas będzie :slight_smile:

heheh ja pamietam jak kupowałem pierwszego kompa to miałem GeForce 2 mx 400 54 mb to była machina za duzą kase i wymiatała :D:D nawed mam ją jeszcze hehe :D:D dobra D:D