Kiepska jakość łącza wifi w domu-lagi,średnia jakość sygnału

(Tomi798) #1

Otóż posiadam router z liveboxa lecz mam kiepską jakość wifi.Internet 2Mb,router mam niedaleko lapka(jakieś 7-8 kroków),jest na jednym piętrze praktycznie przedzielony tylko przez dwie pary drzwi.Siła sygnału waha się w granicach 2-4 kresek(na 5 możliwych)no i dość uciążliwe lagi przy grach.Jest jakaś możliwość poprawy jakości łącza?

(system) #2

Podejdź z laptopem pod router i wtedy jak działa?

Dobrze?

A router nie stoi gdzieś w rogu ściany czy przy ścianie maxymalnie?

Antenka idzie do góry?

(manieKMP) #3

@rradek21, LiveBox'y to "eunuchy", nie mają antenek (jakaś tam wewnętrzna tylko), więc im do góry nic nie pójdzie :wink:

@tomi798, jeśli masz LB v.1, to spróbować możesz ustawić go tak, by tyłem był nakierowany na miejsce gdzie stoi lapek. Poza tym nie masz gdzieś w pobliżu czegoś co może zakłócać sygnał?

(Tomi798) #4

Na pewno nic nie zakłóca sygnału,LB v.1 co to tzn.gdzie sprawdzić czy mam to?

(manieKMP) #5

LiveBox wersji 1 (wyglądem przypomina lekko uchyloną książkę)

LiveBox wersji 2 (kanciaste pudełko z uciętym rogiem)

(Tomi798) #6

Jednak to wersja 2.

(manieKMP) #7

Sprawdź jednak czy LB v.2 nie daje mocniejszego sygnału "od tyłu".

W menedżerze urządzeń wejdź we właściwości wifi, przejdź do zakładki "Zaawansowane" i sprawdź, czy któraś ze znajdujących się tam opcji nie ma czegoś związanego z siłą sygnału, niestety nie powiem Tobie konkretnie jak się to nazywać może.

(roobal) #8

Napewno? Nie ma w pobliżu jakiejś mikrofalówki, myszki bezprzewodowej, czy innego urządzenia działającego na zakresie 2,4GHz? Na jakim kanale nadawana jest sieć? Są w pobliżu jakieś inne sieci bezprzewodowe? Jeśli tak, to na jakich kanałach działają i jaką mają moc? Ile komputerów podłączonych jest do sieci?

Pozdrawiam!

(Tomi798) #9

Router leży po telewizorem a pod routerem kablówka.Po drodze do laptopa niema żadnych urządzeń,jakieś sieci są ale kiepski sygnał(pewnie kilka domów dalej).Na jakim kanale to niewiem,jak to sprawdzic?Od razu mówię że to nie wina lapka bo na innej sieci łapie bardzo dobrze.

(manieKMP) #10

Kanał możesz sprawdzić za pomocą WirelessNetView (przy wyborze kolumn "View-Choose Columns", należy zaznaczyć "Channel number").