Kiepska wydajność Radeon HD3650 AGP x8 + modernizacja kompa

Witam,

“Sprzęt” jaki posiadam to:

Procek: Athlon XP 3200+ 2,2 GHz

Ram (DDR): 2x 512 MB PC3200 400 MHz

1x 256 MB PC3200 400 MHz

Płyta gł: EPOX EP-8RDA Pro nForce2

Zasilacz: Modecon FELL-III 400 ATX

Grafa jak w temacie Asus Radeon HD3650 512 DDR2 128 bit AGPx8

W jednym temacie opiszę problemy.

  1. Po zmianie grafiki z PowerColor Radeon 9600 Pro xt 128 mb ddr na HD’ka, nie odczułem zbyt dużej różnicy. W 3Dmark06 na 9600 pro po pierwszych testach widziałem, że nie przejdzie więc nie robiłem do końca. Na HDku wyciągnąłem max 2500-2700 pkt. Wydaje mi się, że jak na taką kartę efekt powinien być lepszy? Grając w Counter Strike: Source na starej karcie miałem ok. 30-50 fps (przy cfg na fps), na tej ledwie 50-80 fps (też przy cfg) i okrojonych detalach ;/

Moje pytanie brzmi co jest tego przyczyną? Walnięta grafika(kupiłem używaną)?? Czy może Ram, procek lub płyta główna ??

  1. Chciałbym ewentualnie zmienić płytę główną, która przede wszystkim musi mieć AGP x8 (ponieważ nie chciałbym kupować kolejnej karty) i dobrze by było gdyby miała PCI-E x16 (na wypadek, modernizacji w przyszłości, czytałem o ASROCK’ach, lecz nie znalazłem takiego modelu, który by spełnił te wymagania) no i rzecz jasna DDR2 lub 3 - obojętne i zasilanie ATX, abym zasilacza zmieniać nie musiał. więc moje pytanie brzmi czy istnieje taka płytką ? :slight_smile: ew. PCI-e mógłbym sobie darować, o ile HD’ek jest wydajną grafą.

  2. O Ile obeszło by się bez zmiany sprzętu, to chciałbym z obecnego wyciągnąć najwięcej jak się da. A więc ostatnie moje pytanie brzmi o ile mógłbym zwiększyć jego wydajność podkręcając przede wszystkim procka?? przy jak najmniejszym wkładzie finansowym…

Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc.

Jakąkolwiek kartę w niego nie włożysz bo zostanie ona ograniczona przez procesor. Modernizacja tego sprzętu na niewiele się zda. Ani podkręcanie procesora . Lepiej składaj na nowy sprzęt bo wydawanie pieniędzy na ten to wyrzucanie pieniędzy w błoto

Tu masz sterowniki : One zwiększą wydajność twojej grafy :slight_smile:

Windows XP 32 bithttp://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/radeon_xp-32.aspx

Windows 7 32 bit http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/radeon_win7-32.aspx

Jak coś nie pasuje to : http://www.amd.com/pl/Pages/AMDHomePage.aspx

Aha czyli to jednak procek… No nic dzięki za odpowiedź.

A co do sterów, to te 11.9 też ściągałem i nie ma różnicy.

Z tej klasy sprzętem nie da się zbyt wiele osiągnąć, masz słaby procek i nie wiem czy w tą płytę wejdzie coś lepszego (nawet jeśli to się to nie opłaca).

Nie opłaca się też inwestować w jakąkolwiek płytę główną która by miała AGP.

Jeśli już inwestować to kup płytę główną ze złączem PCI-Express dla karty graficznej oraz kartę graficzną na tym złączu.

Będzie się to wiązać też z koniecznością zmiany procesora (którego i tak nie ma sensu zatrzymywać bo jest za słaby) i prawdopodobnie też pamięci na takie które będą pasować do nowej płyty.

Tak więc nie obejdzie się bez poważnej inwestycji.