Kiepski transfer sieci

:cry: Witam . Mój problem to kiepski transfer, od dwóch tygodni mam problem z łączeniem się z stronami net. Mój prowider zobowiązał się w umowie na przesył rzędu 512kbs, natomiast od 10 do około 23 mam może 20 kbs. Nie musze mówić że praca na kompie w tych godzinach to męka. Mam pytanie czy problem leży po stronie prowidera, czy musze przywyknąć do takiego stanu rzeczy bo np.przybyło tylu klientów w sieci osiedlowej co powoduje zapchanie sieci i biedny prowider nie może sobie z tym dać radę. Prosze o odpowiedż bo nie jestem specjalistom w tej dziedzinie a chcę wiedzieć czy mam prowidera przyprowadzić do porządku czy zmienić transfer na szybszy czy też przywyknąć do takiego stanu rzeczy. Pozdrawiam :cry:

Skoro masz na umowie GWARANTOWANE 512kb/s, to musisz się jak najszybciej do niego wybrać i powiedzieć co trzeba :twisted:

ale 20 transferu podczas pobierania plikow z internetu np. mp3 ?? jesli tak to nie jest tak zle … ja mam ok 35 do 50 ( podobno w mojej sieci jest blokada do max 45 , zeby sieci nie obciazac )

napewno … w godzinach gdy najwiecej uzytkownikow korzysta, to net zwalnia

P.S - napisz do niego i spytaj co i jak … :slight_smile:

zobacz jeszcze to

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=47796

Prawdopodobnie tak jest jak przypuszczasz, provider po prostu nie ma odpowiedniego zaplecza dla zrealizowania podpisanych przez siebie umów.

Z tego co wiem to dostawcy internetu podpisują umowę, a w niej mowa jest tylko o prędkości maksymalnej

:o Witam ponownie dzięki za szybką odpowiedż. Postaram się tą sprawę wyjaśnić z prowiderem, ale jeżeli chodzi o prace przy kompie na stałym łączu przy takiej predkości to może lepiej było pozostać przy modemie. No ale to juz moje zmartwienie. A może czas samemu pomyśleć o zmianie na innego operatora bądz zabaawić się w prowidera klatkowego mała sieć. Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie czekam na info. Gorąco pozdrawiam i poinformuje na forum jak coś w tej sprawie z prowiderem wyjasnie lub nie. Hej :o

Czy Ty wiesz co mówisz i pracowałeś kiedyś na modemie analogowym :roll:

Przypuszczam że wątpię 8)

OK. Szanowny Panie, prosze o odpowiedzi w szerszym kontekscie całego tematu, raczej wyrywkowe odpowiedzi nie są sensowne. Jak sadze jestem na forum gdzie szuka się dobrych porad a nie przechwałek i dziwnych drwin. Jak bym w tej materii nie potrzebował porady to czasu bym nie tracił, pytając mądrzejszych i bardziej doświadczonych kolegów więc prosze o spasownie i pomoc a nie o drwiny, chyba że trafiłem na forum najlepsza drwiąca porada

JAK NIE MOZESZ POMÓC TO NIESZKÓDŻ POZDRAWIAM

Ja tu żadnej drwiny nie widzę.

Za to widzę pomyłkę z Twojej strony odnośnie realnego transferu.

Sam pracuję na łączu 160kb co daje realnego transferu 20KB/s (co jest wystarczające dla normalnej pracy).

W przypadku modemu analogowego osiągany transfer to około 40kb czyli realny koło 5KB/s.

Przy Twoim łączu 512kb realny to 64KB/s i jak stwierdzili poprzednicy to transfer maksymalny a nie gwarantowany. O reszcie rozmawiaj z operatorem Twojej sieci.

I więcej luzu 8) 8) 8)

:o :smiley: Witam. Sprawa wyjaśniona faktem jest że zostałem zblokowany przez prowidera i mam transfer realny 3,28kbs. Natomiast nie zostałem powiadomiony przez niego o tym stanie rzeczy, dlaczego i z jakiego powodu. Domyślam się że przekroczyłem limit ściagania, lecz dotej pory o ile wiem takie info było przez prowidera wysyłane do użytkownika i to doniego należał wybór opcji. Teraz to wszystko się zmieniło i bez powiadomienia klient który przekroczy limit jest zduszony do 40kpbs.przesyłu

Uważam że taki stan rzeczy jest niezgodny z prawem, a napewno z prawami konsumenta, bo wszelkie zmiany w umowie powinny być zawarte pisemnie w postaci aneksu do umowy.

Jeżeli ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia na temat sieci indywidualnych( np. 5 stanowisk w klatce) i chce podzielić się wiedzą jak czekam na odpowiedż

Pozdrawiam :smiley: