Kiepskie zdjęcia z simensa C65

(Misiek Tychy) #1

Witam!

Mam simensa C65 i kabelek USB do niego oraz oprogramowanie (Phone Explorer, GPRS Asystent, Mobile Phone Manager).

Gdy skopiuje zdjęcia z niego na komputer to są one kiepskiej rozdzielczości(wyglądaja tak jak na komórce). Czy mozna zmienić rozdzielczość do np.800x600. Jeżeli tak to przy pomocy jakiego programu moge to zrobić??

(lazikar) #2

Możesz ale zdjęcia będą w twoim przypadku bardzo złej jakości.

:arrow: IrfanView 3.92 po polsku

(system) #3

Materiał źródłowy jest bardzo niskiej rozdzielczości to nic Ci nie da rozciąganie go do rozmiaru 800x600.To tak jak byś na slipkach miał jakiś rysunek i próbował te gacie rozciągnąć to możesz sobie wyobrazić jak ten rysunek po rozciągnięciu może wyglądać,he,he,he

Aparat cyfrowy w telefonie to zwykły gadżet,wodotrysk,barachło,ale do robienia awatarków nadaje się idealnie.W przyszłości napewno będzie lepiej.

(Mceurytos) #4

niestety w najblizszej przyszłości nie bedzie mozlwe robienie zdjec z telefony zadawalającej jakosci (np. do odbitek) wiaze sie to z tym, ze optyka aparatu nie moze zostac az tak zminiaturyzowana. A poza tym jest takie przysłowie co jest do wszystkiego to jest do niczego.

(system) #5

Nie byłbym taki pewny.Pierwszy komputer zajmował parę pokoi a teraz GameBoy nie wiem czy nie ma lepszych parametrów.

(Kos@) #6

Ma nawet kalkulator :stuck_out_tongue:

Mozesz, Adobe Photoshop. Niestety nie do takich rozmiarow, troche rozsadku.

(Mceurytos) #7

No sa juz obiektywy w których zamiast soczewek zastosowano ciecze o różnej gęstości ale w powszechnym użytku to najwczesniej za 5 lat. Sorki troche źle się wysłowiłem. Choć za 5 lat (to już pewnie niedaleka przyszłość) bedą aparaty z zoomem optycznym i przynajmniej 2Mpix matrycą)

(system) #8

Na przeskalowanie obrazka wystarczy Irfan View(bezpłatny) jest tam funkcja "resize".Nie trzeba do komara strzelać z armaty i to takiej za pare tysięcy złotych.

Ja mam Siemensa MC60 i jedyna rzecz jaka mi się w nim podoba(oprócz bajeranckiego wyglądu) to urządzenie głośnomówiące.Jadąc samochodem(leży aparat z boku)naprawdę da się porozmawiać.

(Mceurytos) #9

ale przeskalowanie wiele nie da a nawet pogorszy jakość zdjęcia

(system) #10

W tym wypadku nawet Adobe Photoshop nic tu nie pomoże.Te bajery.które pokazują na filmach szpiegowskich to wierutne bzdury.Z g.......... bata nie ukręcisz.

(boczi) #11

Dokładnie, kerimus już to powiedział, ale mówimy o ew. sposobie zaznaczając, że spowoduje to utratę jakości.

(system) #12

Jeśli ma to być "picasso" czy jakaś inna forma kubizmu to można spróbować.Przecież ze znaczka pocztowego nie zrobisz obrazu "Bitwa pod Grunwaldem"Wierzcie mi,siedze(dokładnie mówiąc "bawię się")w grafice komputerowej 10 lat i wiem co piszę.