Kiepskie zdjęcia z simensa C65

Witam!

Mam simensa C65 i kabelek USB do niego oraz oprogramowanie (Phone Explorer, GPRS Asystent, Mobile Phone Manager).

Gdy skopiuje zdjęcia z niego na komputer to są one kiepskiej rozdzielczości(wyglądaja tak jak na komórce). Czy mozna zmienić rozdzielczość do np.800x600. Jeżeli tak to przy pomocy jakiego programu moge to zrobić??

Możesz ale zdjęcia będą w twoim przypadku bardzo złej jakości.

:arrow: IrfanView 3.92 po polsku

Materiał źródłowy jest bardzo niskiej rozdzielczości to nic Ci nie da rozciąganie go do rozmiaru 800x600.To tak jak byś na slipkach miał jakiś rysunek i próbował te gacie rozciągnąć to możesz sobie wyobrazić jak ten rysunek po rozciągnięciu może wyglądać,he,he,he

Aparat cyfrowy w telefonie to zwykły gadżet,wodotrysk,barachło,ale do robienia awatarków nadaje się idealnie.W przyszłości napewno będzie lepiej.

niestety w najblizszej przyszłości nie bedzie mozlwe robienie zdjec z telefony zadawalającej jakosci (np. do odbitek) wiaze sie to z tym, ze optyka aparatu nie moze zostac az tak zminiaturyzowana. A poza tym jest takie przysłowie co jest do wszystkiego to jest do niczego.

Nie byłbym taki pewny.Pierwszy komputer zajmował parę pokoi a teraz GameBoy nie wiem czy nie ma lepszych parametrów.

Ma nawet kalkulator :stuck_out_tongue:

Mozesz, Adobe Photoshop. Niestety nie do takich rozmiarow, troche rozsadku.

No sa juz obiektywy w których zamiast soczewek zastosowano ciecze o różnej gęstości ale w powszechnym użytku to najwczesniej za 5 lat. Sorki troche źle się wysłowiłem. Choć za 5 lat (to już pewnie niedaleka przyszłość) bedą aparaty z zoomem optycznym i przynajmniej 2Mpix matrycą)

Na przeskalowanie obrazka wystarczy Irfan View(bezpłatny) jest tam funkcja “resize”.Nie trzeba do komara strzelać z armaty i to takiej za pare tysięcy złotych.

Ja mam Siemensa MC60 i jedyna rzecz jaka mi się w nim podoba(oprócz bajeranckiego wyglądu) to urządzenie głośnomówiące.Jadąc samochodem(leży aparat z boku)naprawdę da się porozmawiać.

ale przeskalowanie wiele nie da a nawet pogorszy jakość zdjęcia

W tym wypadku nawet Adobe Photoshop nic tu nie pomoże.Te bajery.które pokazują na filmach szpiegowskich to wierutne bzdury.Z g… bata nie ukręcisz.

Dokładnie, kerimus już to powiedział, ale mówimy o ew. sposobie zaznaczając, że spowoduje to utratę jakości.

Jeśli ma to być “picasso” czy jakaś inna forma kubizmu to można spróbować.Przecież ze znaczka pocztowego nie zrobisz obrazu "Bitwa pod Grunwaldem"Wierzcie mi,siedze(dokładnie mówiąc “bawię się”)w grafice komputerowej 10 lat i wiem co piszę.