Kierownica do PC - Logitech, czy inne?

Poszukuję dobrej kierownicy do komputera, do gier typu NFS, ToCA czy Colin McRea DIRT. Czytając podobne wątki na tym forum doszedłem do wniosku, że nie warto inwestować w sprzęt firm Manta (tego to jestm absolutnie pewien :? ), Apollo, MediaTech i Trust :-k natomiast wszyscy piszą, że zakup Logitecha jest najlepszym rozwiązaniem. Nie kupowałem jeszcze sprzętu tego typu, więc nie wiem na co powinno się zwrócić szczególną uwagę przy zakupie. Na komputroniku obejrzałem sobie kierownice Logitecha i znalazłem takie trzy:

Logitech Formula Vibration Feedback Wheel - 139 PLN

Logitech Formula Force EX - 229 PLN

Logitech MOMO Racing - 399 PLN (raczej odpada - za drogo)

Teraz jakie mam wymogi:

  1. powyższe kierownice mają interfejs USB 1.1, yyy nie po to zabuliłem kilka tysięcy w kompa, żeby się cieszyć USB 1.1 - oczywistość, że wolałbym 2.0 :slight_smile:

  2. czemu wszystkie kierownice (oprócz G25 za 889 PLN :o ) nie mają sprzęgła?? wiem, że raczej nie używane w grach, ale pobawić zawsze się można

  3. skóra - nie koniecznie, wręcz raczej nie - w pełni mnie usatysfakcjonuje dobrze wyglądająca, wygodna guma

  4. skrzynia biegów - tylko MOMO z powyższych ją ma - ale eeeh za dużo bym chciał wiem, ale taki drążek czasem tez sie przydaje - np. do driftu

  5. cena, eeeh to już skomplikowana sprawa, chcę tanio i porządny sprzęt, ale że takie zestawienia nie istnieją, to tak mniej więcej za 250 zł powinno być już jak dla mnie dobrze.

Piszcie, co polecacie, z góry dzięki za każdy post. Pozdro :smiley:

To ze interfejs 1.1 to nic. żadna strata bo w kierownicach to i tak nie ważne. teraz to byś nie bulił kilku tysięcy bo każda płyta główna ma. ale przejdźmy do rzeczy. Nie sądze abyś był aż takim zapaleńcem a po za tym kierownica to jednak dno. Raczej to taki pic że sie ma a nie wygodnie się tym jeździ jak ■■■■■■■. ale jeśli już chcesz mies to radze wybrać pierwszą bo jest jakaś rozsądna przynajmniej w jakość/cena.