Kieszeń na dysk

Co sądzicie o idei kieszeni USB na dysk? Czy warto ją sobie kupić (dość dużo chcę przenosić danych między kompami)

np. http://proline.pl/shop.php?prodid=USB+2.0+KIT+3.5+ALU

albo: http://sklep.vgm.pl/index.php/cPath/8_184

Jeśli chodzi o różne kompy to lepszym wyjściem jest PENDRIVE lub płyta CD,DVD i wszelkie CDRW,DWDRW, ponieważ z dyskiem USB mogą być problemy na różnych kompach.

No tak. Ale ja mówię o KIESZENI USB! (czyli do kieszeni wsadzasz dysk ATA, z kieszeni idzie kabel USB do kompa) Wiem ze zapis jest 2-3 razy wolniejszy niz jakbym dysk wpiął kablem ATA, (a odczyt porównywalny) ale mimo to chyba się opłaca?

Może się źle wyraziłem ale jak połączysz dysk ATA z kieszenią USB,to w konsekwencji masz to samo co dysk USB,bo kieszeń podpinasz przez port USB 2.0.

No tak. Ale jakie problemy? Podłączanie dysku USB do kompa z WinXP (a do innych nie planuje) nie powinno sprawiac problemów… A może się mylę? hm?

Wszystko to teoria - dyski podpięte przez USB jak i inne urządzenia USB różnie pracują na samym XP,XP z SP1,XP z SP2 lub nie chcą w ogóle pracować,wszystko zależy od kompa i rodzaju USB1.1 czy 2.0 i oprogramowania zainstalowanego na kompie.

Z reguły dyski zewnętrzne USB lub kieszeń USB plus dysk stosuje się do noteboków.

Jeśli to będzie jeden komp na który przenosisz dane to może nie być żadnego problemu,jeśli na więcej lepszym rozwiązaniem jest np płyta DVD lub DVDRW.

Ok. Dzięki. Pomyślę i chyba jednak nie kupię. Łatwiej, taniej i szybciej będzie po prostu wpiąć dysk kablem ATA. Szkoda hot-pluggingu, no ale…

Dzięki za odpowiedź.