Kilka adresów IP na jednym interface pod Windowse


(okokok) #1

Witam,

Chciałbym przypisać kilka adresów IP do jednego interface pod Windowsem. Wiem jak to zrobić jeżeli chodzi o kilka adresów wpisywanych ręcznie (zaawansowane ustawienia protokołu ipv4). Potrzebuję jednak pobrać jeden adres z DHCP i jeden wpisać ręcznie - do konfiguracji Access Pointa.


(skrzek) #2

kilka profili internetowych łatwo powinieneś utworzyć z pomocą NetSetMan - http://www.dobreprogramy.pl/NetSetMan,P ... 13339.html

i prawdopodobnie WeFi - http://www.dobreprogramy.pl/WeFi,Progra ... 17925.html


(mktos) #3

Nie da się posiadać w Windows jednego adresu z DHCP i jednego statycznego. Jeśli chcesz mieć takie rozwiązanie, obydwa muszą być adresami przypisanymi statycznie.

Aczkolwiek dla Windows XP istnieje hack: http://www.networkworld.com/columnists/ ... rhead.html

BTW - musisz tak robić? Nie możesz dać swojemu AP adresu z tej samej podsieci, która jest rozgłaszana przez DHCP?


(okokok) #4

Niestety nie mogę tak zrobić. Mam tylko 2 zmienne adresy publiczne. 1 adres mam na moim komputerze, drugi idzie na jakieś urządzenie wpięte bezprzewodowo - notebook mojej mamy albo moja komórka - przełączam sobie. Nawet jeśli przypisałbym jeden z publicznych adresów do access pointa to musiał bym to zrobić po DHCP (da się tak), ale wtedy nie wiedział bym jaki to adres :frowning: Na AP - Linksys WAP54G mógłbym wtedy zrobić NAT.

Kurde, ale ten WIndows ograniczony... Na jakimkolwiek Unix-ie 2 polecenia i mogę sobie nawet przypisać 2 adresy z DHCP i kilka innych statycznie.

Zaraz pobawię się tymi programikami i powiem czy coś to dało.

-- Dodane 17.10.2012 (Śr) 23:57 --

Aha, system to WIndows 8. Operator to Vectra. Do ich Docsisowego modemu podłączony mam switch -> mój PC, Access Point.