Kilka części do kompa za 1600 zł

(Wujek 15) #1

Tak jak w temacie.. szukam dość dobrych części do kompa za sumę.. 1600 zł.

Plyte główna + grafa + procek + ram + zasilacz

(Błażej) #2

Abit KN9

AMD Athlon X2 3600+ 65nm BOX

A-Data Vitesta/GoodRam 2x1GB 667MHz

Palit 7600GS/7900GS Sonic 256MB DDR3 / 8600GT + Vmod

Seagate 7200.10 250GB SATA2

Modecom MC-350W / Amacrox 400W

(Kosmate) #3

Dozbieraj do 2000zł i kup na C2D. Przy tej kwocie brać Athlona to samobójstwo :slight_smile:

(system) #4

mi się najlepiej podoba ta porada :wink:, pomysłodawca zapomniał dodać, że jeszcze kable, lutownica i cyna :slight_smile: i oczywiście miernik elektryczny - nie daj boże spali się karta, lutownica omsknie i efekt ten sam.

(Wujek 15) #5

Dysku nie chce ; P Wsio to co napisalem.. dysk mam

(Błażej) #6

To weź lepszy zasilacz, a jak uzbierasz np. za rok więcej kasy to kupić C2D

Chyba, że jesteś wstanie wydać 2k-2,3k to na c2d można się skusić.

Teraz wyszły te nowe C2D za 270zł, ale jeszcze testów w sieci nie widać.

(Michal Kolatek) #7

Dozbieraj, pchaj się w c2d, na co zbierać? osobiście wolę używać teraz niż czekać. Owieczki.

Z pierwszych testów, nowych Pentiumów E, są nie dużo gorsze od E4300, 2x512 L2, ale lepiej poczekać na inne testy.

(Wujek 15) #8

Tak więc Tobi co mi radzisz :)?Bym dał na wstrzymanie ? :slight_smile: Czy jednak coś kupił

(Szymon Stępniewski) #9

Ja bym dozbierał i kupił C2D E4300. Pamięci 800 MHZ i podkręcanko :stuck_out_tongue: A co do tych nowych Pentiumów E to poczekałbym na późniejsze testy :wink:

(Craker92) #10

Czy Pentium E będzie pod Socket 775 :?:

Pozbieraj jeszcze trochę money i weź zainwestuj w C2D...choćby tą tańszą wersję E2XXX

(Wujek 15) #11

Procesor: Core 2 Duo e4300

Płyta główna: Asus P5B (ata) / Abit AB9 (sata) w zaleznosci czy bede chcial zmienic dysk na ata

Karta graficzna: Galaxy GeForce 7300GT + zalman

Pamięć RAM: Kingston HyperX 2x512 albo 1x1024 i potem dokupie do duala

( to nie dla mnie tylko dla kuzyna... )Nic innego za te pieniądze mu nie natworze..

(Zonkishi) #12

nie zapomnij o dobrym zasilaczu bo będzie kaszana !!

(Craker92) #13

Bardzo dobrego nie potrzebuje...

Wystarczy mu AX400

(Draakus) #14

Lepsza od podanych przez Wsztm wydaje się być

Gigabyte GA-N650SLI-DS4 ok 480 zł czyli trochę drożej ale dający możliwość bardzo dobrego podkręcania mostek północny i 6 fazowy system zasilania procesora konkurencja ma 3 lub 4 fazowy. Testy na

lub najnowsza Gigabyte P35-DS3R cena podobna

(Kosmate) #15

Jak dla mnie lepiej dozbierać niż potem tracić kasę. Będziesz musiał wymieniać płytę i proca co wiąże się z wydatkiem 1k. Kiedy to zrobisz? A tak dozbierasz 500zł i masz. W przyszłości na taką płytę to Core Extreme możesz se wsadzić jak za dużo pieniędzy będziesz miał :wink:

(Rastko1) #16

hehe potem można jeszcze troche dozbierać i potem jeszcze i można tak bez końca n/c według mnie chce się teraz kupić i nie ważen ile się ma kasy to się kupuje a nie czeka i zbiera.

(Kosmate) #17

Z tym że trzeba jeszcze tak kupić, aby stracić możliwie jak najmniej. :wink: Wiadomo że nie można wstrzymywać się do nieskończoności, ale umiejętnymi manewrami można ograniczyć stratę kasy :slight_smile:

(Michal Kolatek) #18

A co tu się traci? Parę FPS w grach, ciekawe jak będzie przy starcie K10 AMD , i się okaże że Intel znowu będzie chłopcem do bicia, jak za czasów grzałek P4/D i niby procków Celeron. Przynajmniej AM2 ma przyszłość, Intel pewnie znowu poleci w pręta i żeby kupić 45nm procki będzie trzeba zmienić płytę.

Jak Wsztm uważa, jak chce zbierać to niech zbiera, ale wtedy brał bym na Intel P35 (test na in4.pl MSI ~500 zł), i miał pewność że sobie Peryna zaczepie, o ile płyta z kruchymi stykami się nie rozsypie przy zmianie proca.

(Rastko1) #19

Dokładnie u kolegi 2 razy wyciągłem procka z gniazda i włożyłem i było już po płycie :x :? a na moim starym socket A to 2 razy dziennie zakładałem i ściągałem do testów co 3 dni i nic się nie stało. Według mnie intel specjalnie pomyślał że jak się zmienia procka to i trzeba płyte a po za tym płyty na lga775 na allegro używanej już nie warto kupować bo może już niechodzić :x :x