Kilka filmów avi na dvd

JAk nagrać kilka filmów avi na płytę dvd. Jeżeli jest to możliwe to jakim programem i jak to dokładnie krok po kroku zrobić??

Normalnie - choćby za pomocą Nero.

Tworzysz DVD-ROM (ISO) i zwyczajnie przeciągasz te pliki, które chcesz wypalić.

Ot cała filozofia.

czyli co wybieram Utwórz dysk z danymi??

Wybierasz DVD-ROM (ISO)

17rn.png

Tak. I wybierasz ten plik, i nagrywasz.

Cała filozofia :roll:

i będe mógł go odtwarzać na odtwarzaczu dvd??

A ja mam pytanie może nie dokładnie tyczące się tego tematu - Czy da się kilka filmów wypalić na jednej płycie DVD jak DVD-Video ?? A jeżeli tak, to jak to zrobić??

no właśnie między innymi o to mi chodzi

To zależy od odtwarzacza DVD i kodeka jakim masz skompresowany dany film. Sprawadź jaki masz kodek film (np. Divix, MPG-2 i.t.d.) i sprawdź w instrukcji odtwarzacza czy odtwarza tdany format.

W razie jeszcze jaki.ś wątpliwości pisz…

Jezeli wypalisz kilka formatów na płyte, to odtwarzacz je odtworzy o ile czyta ten format pliku.

Ale jakie filmy zmiesczą sie na jedna plytye dvd :stuck_out_tongue:

a czy np. można kilka filmów vcd nagrać nagrać na dvd??

Kurcze… Dalej nie rozumiecie…

Chodzi mi o to, że np. w takiej Claudii czy Naj jest dołączony film na DVD. I teraz sobie pomyślałem tak: “Kurcze! A gdyby tak zamiast 1 filmu dać 2 filmy, ale na JEDNEJ płytce DVD?”…

I teraz pytanie do was: Czy coś takiego jest możliwe? Domyślam się że trzeba by również dać jakieś menu z wyborem: Film 1 i Film 2.

no właśnie Coris mnie chodzi o to samo a nie wiem jak to zrobić

Na odtwarzaczu DVD wystarczy, że zrobisz 2 foldery i potem mu tylko pokażesz który folder, plik i będzie odtwarzał (tak mam ja).

Więc tak- Sprawdź ile waży dany film na płytce DVD. Jest to możli weżeli obydwa filmy nie będą ważyć niż 4,7 chyba że masz nagrywarkę i płyty dwuwarstwowe. Ni jes nagrywasz np. Nero Utwórz dtsk np. z danymi no i wypalasz najmniejszą prędkością. A menu nie musisz robić bo chyba każde DVD ma liste plików znajdujących się na płytce no i wybierasz dany plik no i ogłądasz.

Jeśli chcesz odtworzyć filmy avi. (zapisane na płycie DVD) na odtwarzaczu stacjonarnym to nagrywasz je np. w NERO - Utwórz dysk DVD z danymi.

Na jedną płytę DVD wchodzi 6 filmów, jeśli jeden film jest zapisany na 1 cd.