Kilka kopi wirtualnej maszyny

Witam serdecznie. Dzieki Waszej demonstracji zainstalowalem i uruchomilem wirtualnie windows xp za pomoca Microsoft Virtual PC 2007.

Generalnie potrzebuje miec kilka np 5 kopi tego windowsa do testowania tego samego programu w kilku wersjach i co zrobic abym nie musial instalowac 5 razy tego windowsa wirtualnie i zapiswac go pod inna nazwe? Czy jest jakis sprawniejszy sposob?

I czy znacie jakis darmowy program do wirtualizacji z obsluga USB?

Mam jeden pomysl ale narazie uaktualniem windowsa ale moze zapytam i zaoszczedze sobie zmarnowanego czasu.

Czy wystarczy zmienic nazwe istniejacego pliku *.vhd oraz *.vmc na nowa i puzniej w opcjach nowej skopiowanej maszyny wskazac nowy dysk?

Dokladnie tak jak napisales, zmien nazwy itd

Wirtualna maszyna to po prostu plik na dysku - można go spakować do zip-a, skopiować do innego folderu czy na inny dysk, a nawet płytę DVD. Choć nie wiem, co na to licencja.

Brayan , po pierwsze:

Po drugie: czy to co chcesz zrobić nie łamie licencji użytkowania oprogramowania?

Chciałbym byś to w jasny sposób przedstawił.

Jeżeli jest to legalne OK.

Jeśli nie, temat zostanie zamknięty.

VirtualBox

Ad1. Nie da sie.

Ad2. Jest to legalne, jestesmy partnerem firmy ktora zajmuje sie dystrybucja oprogramowania i urzadzen do dyktafoni cyfrowej i jak klient do mnie dzwoni ze ma problem z versja taka a taka to ja musze mu powiedziec dokladnie gdzie kliknac i co zrobic.

Problem jest tak ze jak masz wersje np 4 i chcesz miec tez wersje 5 to musisz wpierw odinstalowac wersje 4. Wersji obecnie jest 5 takze mysle aby zrobic piec obrazow z kazda wersja. Klient dzwoni uruchamiam odpowiedni obraz i zalatwiam sprawe a nie musze gdziebac w manualach.