Kilka kości RAM-u a taktowanie

(Katriii00) #1

Witam. Miałem dwie kości pamięci DDR 400 512MB w dualu. CPU-Z pokazywał, że taktowanie jest na pozomie 200MHz. Dorzuciłem 3 kość, też DDR 400 512MB i teraz pokazuje 166MHz... Dlaczego?

I jeśli i tak bardzo rzadko wykorzystuje ponad 1GB pamieci, to opłaca się tę 3 kość trzymać?

(system) #2

a wszystkie kości mają taki sam CL?

bo jeśli nie to właśnie przez to masz teraz na 166MHz

(Homik1983) #3

Sprawdź też ilustronne są te moduły pamięci, które posiadasz w komputerze - tzn. czy po 1 czy po 2 stronach pamięci znajdują się te czarne kostki. Następnie w instrukcji płyty głównej sprawdź kombinacje montowania różnostronnych modułów pamięci RAM. Niepoprawna kolejność zamontowania może zaniżyć taktowanie pamięci.

Jeśli nie potrafisz sobie sam z tym poradzić, to podaj model i producenta płyty głównej oraz napisz ilustronne są te moduły pamięci - postaram się sprawdzić kombinacje ich montażu.

(Johny) #4

Dycyduje najwolniejszy moduł

(Katriii00) #5

CL ma wpływ na taktowanie? Nawet nie mam jak sprawdzić jakie CL ma ta kość pamięci, everest tego nie pokazuje, na tej pamięci tez nie ma info... Narv, później rozbiore kompa i zerknę. Dzięki wsytskim za odp.

(Ziomixiu) #6

Taktowana jest najwolniejsze pamięć.

(Katriii00) #7

Ziom, to juz zostalo powiedziane, natomiast wszystkie pamięci to DDR 400, więc powinno być 200HMz, a nie 166.