Kilka kości RAM-u a taktowanie

Witam. Miałem dwie kości pamięci DDR 400 512MB w dualu. CPU-Z pokazywał, że taktowanie jest na pozomie 200MHz. Dorzuciłem 3 kość, też DDR 400 512MB i teraz pokazuje 166MHz… Dlaczego?

I jeśli i tak bardzo rzadko wykorzystuje ponad 1GB pamieci, to opłaca się tę 3 kość trzymać?

a wszystkie kości mają taki sam CL?

bo jeśli nie to właśnie przez to masz teraz na 166MHz

Sprawdź też ilustronne są te moduły pamięci, które posiadasz w komputerze - tzn. czy po 1 czy po 2 stronach pamięci znajdują się te czarne kostki. Następnie w instrukcji płyty głównej sprawdź kombinacje montowania różnostronnych modułów pamięci RAM. Niepoprawna kolejność zamontowania może zaniżyć taktowanie pamięci.

Jeśli nie potrafisz sobie sam z tym poradzić, to podaj model i producenta płyty głównej oraz napisz ilustronne są te moduły pamięci - postaram się sprawdzić kombinacje ich montażu.

Dycyduje najwolniejszy moduł

CL ma wpływ na taktowanie? Nawet nie mam jak sprawdzić jakie CL ma ta kość pamięci, everest tego nie pokazuje, na tej pamięci tez nie ma info… Narv, później rozbiore kompa i zerknę. Dzięki wsytskim za odp.

Taktowana jest najwolniejsze pamięć.

Ziom, to juz zostalo powiedziane, natomiast wszystkie pamięci to DDR 400, więc powinno być 200HMz, a nie 166.