Kilka poważnych problemów z kompem

Siema! Od niedawna mam spore problemy z moim PC a nie znam się na kompie na tym poziomie żebym sam przy nim grzebał i go leczył. Więc proszę o pomoc.

1)Przy włączaniu pojawia się komunikat na czarnym tle ( jeszcze podczas ładowania systemu) NIEPRAWIDŁOWY PLIK BOOT. INI Rozruch z c:/windows (czy coś w tym stylu). Nie wiem co to oznacza ale stwierdziłem, że to może być coś warte uwagi przy rozwiązywaniu problemów :slight_smile:

2)Podczas sciągania programem uTorrent po kilku minutach się wszystko blokuje i wyskakuje okno informujące o problemie i mam do wyboru 3 rzeczy dotyczące programu( czego bym nie wybrał i tak efekt ten sam). Więc jak zostawiam kompa na noc to tylko energię bo okazuje się, że 5 mb sciągnięte bo wyskoczyło okienko. Screen tego okna postaram się jak najszybciej wkleić.

3)Kopmuter jest o wiele wolniejszy i to samo tyczy się internetu.

4)Często gry same się wyłączają.

5)Po ok 20 min od włączenia kompa wyskakuje okno ZoneAlarm Security. Nie mogę go w ogóle zamknąć nawet menadżerem zadań.

6)Któregoś dnia podczas użytkowania Firefoxa komputer się zawiesił. Po resecie już nie można było go włączyć, więc go odinstalowałem i ponowne chciałem zainstalować. Ale nic z tego nie wyszło bo przy otwarciu instalki wyskakuje błąd.

To chyba wszystko ale jeśli jeszcze coś sobię przypomnę to oczywiście napisze. Bardzo Was proszę o pomoc! !!

Pozdro i z góry wielkie dzięki!! :mrgreen:

Nazwij temat konkretnie. Inaczej wyleci.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=980957

23LeVaN23 podaj proszę jaki system przeskanuj kompa Nod32 lub awastem, później będziemy sprawdzać dalej

miałem taki sam problem ze firefox’em. jedyne co mi pomogło, to ściągnięcie wersji portable.

windows xp

okno z utorrenta:

d74f954d23e9a0dc.jpg

resztę wrzucę jak najszybciej się da

EDIT

Zeskanowałem i wykryto jednego wirusa. Od razu dałem wylecz. Poniżej screen z noda i oknem, o którym wcześniej wspominałem.

2ee3ff35df80b98e.jpg

LOG Z HJT:

Co dalej?? Logi z innych programów potrzebne?

Pozdro :mrgreen:

na logach sie nie znam ale okno uTorrenta informuje że program uległ awarii zapewne prze noda. a te opcje co możesz zaznaczyć to:

  1. Uruchomić ponownie aplikacje

  2. wysłać raport o awarii do producenta.

3.ani nie wysyłaś ani nie uruchamiać ponownie aplikacji.

A co do ZonaAlarma to okno informuje o ważnej aktualizacji. razdze zaznaczyć Update Now i zaktualizować.

A co do mulącego kompa to proponuje poczytać

Doskonale rozumiem co oznacza treść komunikatu utorrenta. :evil: Problem w tym, że się on pojawia. Czytać już umiem :evil: Problem w tym, że program się blokuje i nic nie można ściągnąć. Po 2 to nie jest istotne to co wybiorę. I ta zawsze program się włączy ponownie więc jest coś nie tak. JAK SIĘ TEGO PROBLEMU POZBYĆ???

Co do komunikatu zonealarma to też umiem czytać jednak niepokoiło mnie to, że nie można go wyłączyć. Teraz dałem Remind after 60 days bo już miałem tego dosyć.

Myślisz, że nie czytałem? :evil:

Oczywiście kiedyś nie było takiego problemu z utorrentem :mrgreen:

Złączono Posta : 27.09.2007 (Czw) 20:19

po dużym skanie całego kompa NOD`em musiałem zresetować kompa. Po zresetowaniu wyskoczyło mi coś takiego przed ukazaniem się pulpitu:

Sprawdzanie systemowych plików na dysku C:

Typ systemowych plików to NTFS.

Etykieta woluminu: programy

Jeden z dysków wymaga sprawdzenia spójności plików.

Po tym były co chwile odliczane jakieś procenty i w końcu reset i już wszystko było ok.

Na początku w ogóle miałem problem z uruchomieniem kompa bo co chwilę sie resetował ale po odłączeniu go od prądu na ok 5 min w końcu się uruchomił i zrobiłem to co jest napisane powyżej. :wink:

Aby wyświetlić i wyedytować plik Boot.ini:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy folder Mój komputer, a następnie kliknij polecenie Właściwości.

-lub-

Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie sysdm.cpl, a następnie kliknij przycisk OK.

  1. Na karcie Zaawansowane kliknij przycisk Ustawienia w obszarze Uruchamianie i odzyskiwanie.

  2. W obszarze Uruchamianie systemu kliknij przycisk Edytuj.

wklejasz to

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect

zapisujesz i po sprawie. Pisz co jeszcze niedziała :slight_smile:

zapominiales napisac ze trzeba zmienić atrybut “Tylko do odczytu”…

Co z tą mozillą?? :wink:

z mozillą zrób tak może pomoże miałem taki sam problem

stórz nowe konto użytkownika i wtedy zainstaluj na tym koncie mozille:)

no nie wiem… może skożystaj z Windows Update ?

Po odinstalowaniu FF

C:\Documents and Settings???\Dane aplikacji\ Mozilla >> usuń

pobierz instalkę http://www.mozilla.com/en-US/firefox/all.html#pl i zainstaluj na nowo.

:slight_smile:

Mozilla już działa :slight_smile:

Problem z okienkami zniknął

Utorrent już nie wyświetla okien

Wszystko gra tylko troche wolno torrenty pobierają ale to może wina neostrady.

Dzięki wszystkim za pomoc :mrgreen:

Pozdro :!:

Złączono Posta : 29.09.2007 (Sob) 9:43

A i jeszcze jeden mały problem się pojawił.

Grając zauważyłem, że prawy głośnik działa jako lewy a lewy jako prawy.

Jak można to zamienić nie grzebiąc przy kablach?? :stuck_out_tongue: