Kilka problemów z LibeOfice

Witam

Jestem niestety zmuszony do korzystania z tego pakietu biurowego. Mam kilka problemów z jego użytkowaniem.

  1. Gdy mam otwarty jakiś, nowy dokument tekstowy otwiera się przesunięty, jest wysunięty poza ekran, na dole pojawia się belka do przewijania, ale czasami jej nie ma i nie mogę przesunąć dokumentu, widzę tylko ok 10% tego dokumentu. Nie zdarza się to na każdym pliku, ale większości.

  2. Czy jest gdzieś opcja “wklej bez formatowania” “wklej jako tekst” “usuń formatowanie”? Nie jestem w stanie tego znaleźć.

Dodane 03.10.2011 (Pn) 8:05

Może ktoś poleci mi jakiś inny darmowy pakiet, który nie sprawia takich problemów? Tak naprawdę chodzi tylko o moduł do pisania.

nie bardzo wiem, u mnie się nic takiego nie dzieje, ale spróbuj użyć w prawym dolnym rogu suwaczka do zmniejszania/powiększania dokumentu.

a z czego wklejasz??? Bo np MS Office również przenosi formatowanie przy wklejaniu z FF, ale używam Opery - więc znów u mnie problem nie występuje.

Ale jeśli kopiujesz z jednego dokumentu do drugiego to formatowanie przeniesie - chyba że zrobisz to za pośrednictwem np. notatnika.

Chyba o to Ci chodzi.

libreoffice.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

spróbuj w openoffice, zamiast libreoffice

Wydaje mi się, że nie ma sensu przechodzenia na Openoffice. Te różnice są naprawdę nieznaczne, a z tego, co piszą w necie wynika, że LebreOffice jednak szybciej się rozwija. Problemem gavrona są najprawdopodobniej nieprawidłowe ustawienia.

Myślę, że każdy plik, w którym tekst otworzy się wysunięty poza ekran, wystarczy stronę suwakiem zmniejszyć do 100 % i zapisać, a przy następnym uruchomieniu tego samego pliku wszystko powinno być ok.

Wygląda to tak:

http://imageshack.us/photo/my-images/68 … tekst.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/40 … ekst2.jpg/

To nie kwestia suwaka.

Jak ustawisz w ten sposób, to problem powraca?

libreoffice.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Dodane 03.10.2011 (Pn) 12:41

Ustaw tak jak na zdjęciu i będzie dobrze.

openofficem.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

@K2o

Dzięki, pomogło, tylko dlaczego przestawia się to samoczynnie?

Nie wiem, jak jest u Ciebie, ale u mnie wszystko chodzi dobrze.

Jak plik z takim ustawieniem został utworzony i zapisany, to tak też będzie się otwierał. Natomiast po zmianie tego ustawienia powinien się już normalnie otwierać.

Ten program robi wiele rzeczy. które mnie zadziwiają. Szukam czegoś innego, ale jak na razie nic nie znalazłem.