Kilka problemów z Windows Wista Home Premium


(Kwiataz) #1

Kupiłem laptopa (Asus A7CC) z zainstalowaną Vistą i mam kilka problemów, na które już tutaj kilka osób narzekało, ale nikt sensownie nie potrafił odpowiedzieć. Może więc teraz ktoś poda rozwiązania, które rzeczywiście działają.

  • Problem z Gadu-Gadu. Wszystko jest OK, a co jakiś czas całkowicie znika mi profil gadu i katalog jest wyczyszczony, muszę od nowa wprowadzać dane w programie. Ale to po prostu problem do rozwiązania dla Gadu-Gadu.

  • Wariujący pasek zadań. Być może to problem gadu-gadu. Nie sądzę by karty graficznej, chociaż używam ATI i tych sterowników z błędami więc może to.

  • Największy problem jest jednak z zamykaniem systemu, który zamyka się strasznie długo (wiem, że był o tym temat), ale nikt nie podał sensownego rozwiązania, bo WaitToKillServiceTimeout to bujda. Przynajmniej na moim systemie.

  • Czasem pojawia się też niebieski ekran, który informuje mnie chyba o problemach z zasilaniem (chyba, bo nigdy przeczytać nie zdążę), ale nie wiem czy to wina Vista, ustawień w laptopie czy czego tam jeszcze.

Najbardziej denerwujący jest jednak problem z zamykaniem systemu. Trwa to naprawdę długo, jakieś 2-3 minuty.


(Dritone) #2

http://support.microsoft.com/kb/927393/ ... sid=global do poczytania :wink:


(Kwiataz) #3

Tak właśnie, BIOS przeinstalowałem na nowszy już wcześniej i od tego czasu to się nie pojawiało :slight_smile: Zapomniałem dodać :wink:


(Tomekolszewski) #4

tak. to przez GG. wałkowane milion razy. zainstaluj AQQ albo:

http://www.systemvista.pl/content/view/253/64/

konieczna najnowsza wersja gg,.


(Kriss Hietala) #5

Co do zamykania systemu... zainstaluj Vista Manager i ustaw te 3 opcje:

shutdownks3.th.jpg