Kilka programów antywirusowych jednocześnie

Witam, mam pytanie. W nowym komputerze pierwszą rzeczą jaka zrobiłam to tradycyjnie zainstalowałam avasta. Jednak w zestawie jest McAfee, który jeśli dobrze rozumiem komunikaty, steruje on ustawieniami, bo np nie mam możliwości zmiany ustawień zapory z poziomu panelu sterowania. Czy te dwa programy mogą się kłócić i obciążać w ten sposób system? A jeśli tak, to co powinnam zrobić odinstalować avasta czy Mcfee?, a w przypadku drugiej opcji czy będzie konieczna zmiana ustawień np. zapory żeby nie pojawiły się jakieś problemy po deinstalacji?

Oczywiście!

Po pierwsze: któryś z tych programów musisz niezwłocznie usunąć, ponieważ wprowadzają nieporozumienia w systemie.

Po drugie: który? - rzecz gustu. Moda w Polsce panuje na Avasta. Ja mam swoje (inne) zdanie, więc decyduj sama. McAfee prawdopodobnie jest tzw. trial’em i kiedyś, za jakiś czas, jego działanie się zakończy.

Po trzecie: po ewentualnym odinstalowaniu McAfee Internet Security (bo chyba tego masz?) sprawdź przynajmniej, czy włączona jest zapora systemowa.