Kilka pytań do użytkowników MSI P35 NEO2-FIR

1: gdzieś w biosie powinna byc funkcja która gdy procek jest mało obcążony to zmniejsz mnożnik jak sie to nazywa bo w instrukcji nie mogę znaleśc

2: co to jest d.o.t control na czym polega i czy opłaca sie to włanczac

3: tymingi pamięci jak mam wpisac? na pamieciach pisze tCL=2 trcd=3 tRp=2 tRAS=5 a w biosie jest jeszcze kilka innych co mam tam wpisac?? i jeszcze w biosie nie ma do wyboru tych tymingow co na pamieciach pisze

Bios > zakładka na samej górze po prawej > szukaj EIST

Na pamięci ustaw ręcznie 2.1v

Timingi przestaw tylko podstawowe na 4-4-4-12, i pobaw się dzielnikiem żeby się nie wieszał komp

Na czwórkach @ 2.1v 900-1000 zrobią

znalazlem to eist jest włączone ale mnoznik dalej stoi na 9x

pozmieniałem na tych pamięciach tak jak napisałeś i wszystko gra

mam jeszcze jedno pytamie o procka i podkrecanie

procek poszedl na 2,4 bez podnoszenia napieca po przez zmiane zworki na 266 jak zmienilem zworke na 333 to komp nie wstal o ile mam podniesc napiecie ? czy lepiej zworka sie teraz nie bawic

i lepiej teraz wq biosie podwyszac stopniowo

Daj napięcie 1.36-1.4 i wtedy daj na 333

Jak wstanie na 3Ghz to zobacz orthosem czy stabilny

Jeśli jest stabilny to zjeżdzasz napięciem w dół krokami co jeden i patrzysz do kiedy będzie stable

w tym orthosem pisalo stoped wiec chyba nie stabilny

co teraz ale winda wstala normalnie

zmiejszylem na 2,8 ghz i wylaczylem d.o.t i narazie 23min jedzie i ok tem 65stopni ile mam sprawdzac tym programem

Daj test Small FFTs i zostaw na noc

a jak to sie robi

teraz iuz 52 min i ok

na 2,8ghz

Dałem test Small FFTs i juz 6 godzin jest ok :smiley:

po 12 godz wszystko ok tylko temperatura wysoka w stresie wacha sie w granicach 55 61 stopni po zmianie pasty i obnizenu napiecia bo przed tymi operacjami wynosila nawet 67 68