Kilka pytan dot. laptopa


(kid_m) #1

Witam,

Kilka dni temu zakupiłem laptopa DELL INSPIRON 9400.

Mam do Was kilka pytań. Proszę odpowiedzieć na nie jak tylko najlepiej i najpełniej potraficie.

  1. Obecnie przebywam w Anglii, używam kabla zasilającego typu 2-wire. Czy powiniennem zmienić na typ 3-wire kiedy wrócę do Polski ?

W obu krajach są nieco inne wejścia w gniazdkach (pewne różnicą są również być może w sposobie uziemienia).

Jaka jest różnica między tymi dwoma typami kablii/złącz ?

  1. ŹRÓDŁO ZASILANIA.

a) Kiedy działam na baterii wydajność jest gorsza niż wtedy, kiedy laptop działa na kablu (szczególnie w grach). Dlaczego ?

b) Czy można używać jedynie kabla zasilającego, bez jakiegokolwiek (z)używania baterii (nawet nie ładować jej gdy nie jest pełna) ??

c) Czy mogę korzystać z laptopa za pomocą kabla zasilającego, gdy bateria została fizycznie usunięta z komputera ?

d) Czy mogę nadal korzystać z laptopa za pomocą kabla zasilającego, gdy bateria została wyeksploatowana ?

(innymi słowy: fizycznie bateria jest w środku laptopa, ale tak właściwie "nie działa").

  1. Jak mogę sprawdzić czy mój ekran jest typu TrueLife ?

  2. Jak długo laptop może być włączony non-stop ? (działając w normalnym trybie pracy, pomijając wstrzymany system czy hibernację)

  3. Moje ostatnie pytanie dotyczy oprogramowania, konkretnie niewielkiego problemu w systemie MS WINDOWS MEDIA CENTER 2005.

Gdy uruchomiłem laptopa, na dysku był już zainstalowany system operacyjny i kilka aplikacji/programów (domyślnie przez DELLa).

>> W "Panel Sterowania -> Ekran (Właściwości) -> Wygląd" chcę zmienić wygląd okien i przycisków ze stylu XP do klasycznego.

Mogę to zrobić, ale po restarcie komputera ustawienia (łącznie z paskiem systemowym windows) wracają do typu XP (czego nie chcę).

Jak mogę temu zaradzić ? Może jest jakieś ustawienie w jednym z wgranych przez nich programów lub w rejestrze systemu REGEDIT ?

To wszystko.

Dziekuje za przeczytanie i prosze o odpowiedzi:)


(Zhao Zhuxi) #2

Ponieważ na baterii laptop przechodzi w tryb oszczędzania energii, w związku z czym obniża napięcie procesora, jego częstotliwość taktowania etc. w celu jak najmniejszego poboru energii. Podczas zasilania sieciowego nie ma takiej potrzeby, więc działa z pełną wydajnością.

Nie można jej nie ładować, kiedy kabel zasilający jest podłączony. Natomiast można używać kabla bez przerwy, wtedy stan naładowania baterii utrzymywany jest stale na 100%. Jednak powinieneś co jakiś czas ją skalibrować, powiedzmy przynajmniej raz w miesiącu.

Nie.

Nie do końca rozumiem, co masz na myśli. Jednak ma to chyba związek z podpunktem b. Chodzi o to, czy jest rozładowana, czy też o to, że padła kompletnie? Jeśli padła, to nie, bo jest popsuta. Jeśli rozładowana - patrz punkt b.

A to już w specyfikacji modelu.

W zasadzie bez przerwy. Ja swojego prawie nie wyłączam, ponieważ aktualnie nie mam do dyspozycji komputera biurkowego. Więc laptop chodzi niemal 24/h.


(Dzg) #3

DLaczego nie, gdy kupilem swojego i zarzadalem sprawdzenia w sklepie laptopa facet nie wlozyl bateri do srodka , zapytany przezemnie dalczego powiedzial ze nie musi byc wlozona wystarczy kabel podlaczyc.


(Zhao Zhuxi) #4

Shit, masz rację...

Mea culpa! Przepraszam za błąd, za dużo pośpiechu, za mało myślenia... Jeszcze raz przepraszam!


(Dzg) #5

Myślę, że nic się nie stało :wink:


(kid_m) #6

no raczej nie... nic sie nie stalo. a poza tym sporo sie dowiedzialem dzieki Twoim odpowiedziom. najbardziej zastanawia mnie teraz sprawa z tym kablem dwu lub trzy-drutowym (ze tak go nazwe). no ale nic... moze w pomocy technicznej w koncu mi odpowiedza. bo poki co to ciagle jestem z tym odsylany (zarowno w anglii, polsce, jak i w stanach). nikt nie ma czasu, a moze zbyt banalne pytania zadalem... hm. no nic.

teraz spadam pograc w heroes`ow 5 :slight_smile:

Dziekuje wam obu za poswiecenie czasu :slight_smile: