Kilka pytań n/t klientów pocztowych i filtrów antyspamowych

Witam!

Zaczynam testowac różne programy emailowe i mam pytania:

  1. To, że ściągana poczta usuwa się z serwera zależy właśnie od serwera czy od programu pocztowego? (jak miałem outlook i pocztę na onecie to kasowała się na serwerze - niewygodne w razie awarii!).

  2. Czy program SpamAware działa tylko z Outlookiem?

3.Czy programy Śmieciarek i Spahimilator działają na zasadzie, że łączą się z serwerem pocztowym i tam zmieniają nagłówki czy na zasadzie serwer-antyspam-program pocztowy gdzie przenoszą do wybranego folderu w kliencie?

  1. Czy jeśli będę ściągał pocztę GMAIL programem pocztowym to stracę gmailową ochronę antyspamową i antywirusową?

Sorry, że tyle pytań ale muszę miec na nie odpowiedź :slight_smile:

Dzięki

  1. nie stracisz. jeśli sciągasz z gmail to nie ściąga ci wiadomości z folderu “spam”.

i jeśli chodiz o gmail to w ustawieniach konta się ustawia czy chcesz aby poczta po pobraniu była usuwana czy nie.

Ad. 1 Wszystko zależy od ustawień klienta poczty (zawsze powinna być opcja pozostawienia kopi wiadomości na serwerze)

Ad. 2 Integruje się z Microsoft Outlook oraz Outlook Express

Ad. 4 Nie

Jak będę ściągał wiadomości z serwera google to ochrona antywirusowa faktycznie przyda się jednak wiadomości zakwalifikowane jako spam powinny byc ściągane (poczta często błędnie zakwalifikowana jest jako spam ;/). W ustawieniach nie widzę opcji wyłączenia antyspamu. Do programu pocztowego jednak lepiej (i ja raczej tak zrobię) pobierac pocztę w własnej domeny. Dzięki za odp.