Kilka pytań na temat liceum po szkole zawodowej

Obecnie po 10 latach od ukończenia Zasadniczej Szkoły Zawodowej,przymierzam się do dwu letniego liceum zawodowego.I tutaj mam pytanie bo z Angielskiego kompletna gapa jestem,kilkaset słówek zrozumie,ale pisać po Angielsku to za pierona nie potrafię.Czy jest sens zapisywać się do takiej szkoły,podejrzewam ze tam nie będą uczyć podstawy Angielskiego lub innego języka a od razu będą wymagać znajomości na poziomie średnim.Jakie Krakowskie licea zaoczne polecacie i ile kosztuje czesne (jeśli ktoś wie),ostatnie pytanie bo bez znajomości obcego języka matury i tak nigdy nie zdam,czy nie lepiej wziąć jakiś kurs doszkalający w innym zawodzie? ,nie chcę żeby mnie finansowo puścili z torbami.Taka to władza ze ukończone studia nie gwarantują pracy w Krakowie,a po szkole zawodowej można albo sprzątać lub tyrać jako pomocnik budowlany jak się oczywiście poszczęści i praca będzie.

Nie ma czegoś takiego. Może być liceum uzupełniające ogólnokształcące, liceum uzupełniające profilowane (zdajesz tylko maturę, choć nie jestem pewien co do profilowanego) albo technikum uzupełniające (w tym samym zawodzie, co zawodówka którą ukończyłeś, wtedy otrzymasz tytuł technika).

Szkoły darmowe są dla dorosłych, ale jak przedmówca napisał są to licea uzupełniające i tylko maturę się zdaje. Co do profilowanego to jest więcej godzin danego przedmiotu. Np LO profilowane ekonomiczne to jest więcej godzin ekonomii i tym podobnych przedmiotów.

Technika uzupełniające to rzadkość jest i jest płatna tak do góra 400 zł za semestr i wtedy zdaje się technika i maturę.

Publiczne technika uzupełniające istnieją - co do tego jestem pewny. Tylko pytanie, czy znajdzie się takie w rozsądnej odległości od twojego miejsca zamieszkania i to takie z twoim zawodem.

Angielski to jeden z przedmiotów i z pewnością jakoś uda ci się go zdać.

Dzięki za odpowiedzi szkoda ze nie można zmienić zawodu jaki się ukończyło w ZSZ,interesowało mnie Technikum Techniczno-Elektroniczne.Co do Liceum znalazłem ale są zajęcia trzy razy w tygodniu po 6 godzin lekcyjnych.

W tej sytuacji musiałbyś pójść do zwykłego technikum, bo technikum uzupełniające kontynuuje program szkoły zawodowej. Tylko pytanie, czy istnieją takie w wydaniu dla dorosłych. Zostaje jeszcze skończyć liceum uzupełniające i szkołę policealną (albo lepiej od razu zdać maturę i na studia).

http://cosinus.pl/