Kilka pytań na temat podkręcania procesora

Witam :slight_smile:

Mam zamiar trochę podkręcić procesor,

mój sprzęt: C2D E6320 1.86 , Asus P5B, goodram 2gb/667, 8800gts 320/320, zasilacz modecom feel 2 350W

i mam kilka pytań:

-ile mogę bezpiecznie podkręcic na box’owym chłodzeniu?

-ile powinna wynosić temp. po podkręceniu pod wysokim obciążeniem?

-czy zmieniać napięcie vcore?

-co jeszcze powinieniem przestawic w biosie?

Pozdrawiam

Scigany.

Tego Ci nie powiemy, to zależy od temp i procesora.

Najlepiej żeby nie przekraczał temp. 60*C

To też zależy ile będziesz podkręcał… na pewno czym więcej MHz tym będzie potrzebował więcej napięcia, gdy będą zwisy wtedy podwyższ o jeden stopień w biosie.

no chciałbym go podkręcić do ok. 2.4Ghz, czy w tym przypadku w biosie opcje napięcia zostawić na “auto” czy ustawić ręcznie??

Zależy od płyty, ale podnoś stopniowo (np. po 10 MHz) FSB. Możesz mieć problem z zasilaczem - trochę słabawy. Napięcia raczej nie będziesz musiał podnosić - u mnie na standardowym procek poszedł na FSB 400 (z 2,4 na 3,6). Sprawdzaj dokładnie temperatury i ewentualnie wymień chłodzonko na procku. Dobrze też gdybyś dołożył wentyl wylotowy do obudowy.:mrgreen:

ok wielkie dzięki :smiley: zastanawiam sie właśnie nad kupnem jakiegoś nowego chłodzenia i szukam czegos w wmiare przystępnej cenie na allegro-co polecacie :?: , a wentyl wylotowy mam :slight_smile:

tanio to AC Freezer 7 Pro

a drogo to nie mam pojęcia :stuck_out_tongue:

Pentagram HP100ALCU Lite - 45zł, wydajniej będzie od Frezera 7. Jak przeszkadzać Ci będzie hałas to wymień wentylator np na acutake 92mm

Jeśli masz kasę (ok. 150 zł)to polecam Scythe Ninja rev. B. W skrajnym przypadku może pracować pasywnie bez wentyla - np. w nocy pracujesz na edytorze i nic Ci nie wyje. Tylko żeby Ci się obudowa domknęła, bo on ma 15 cm wysokości.

Zastanów się nad zasilaczem, bo Feel-a to lepiej słuchać niż zasilać nim kompa - w każdej chwili może eksplodować i nie tylko siebie uszkodzić. Na Twoim miejscu inwestycję w kompa zacząłbym od zasiłki.

:mrgreen:

kupować ninje obecnie to bezsens jak za 135zł możemy mieć to:

http://www.allegro.pl/item313120259_the … z_bcm.html

  • wentylator acutake 120 i za 150zł mamy dużo sprawniejsze chłodzenie od ninji

@piotrekplay:

Tego wynalazku nie sprawdzałem.

Co do bezsensu to wolę sprawdzone, nawet stare. Jak pooglądasz testy, to pasywnie Ninji Twój wynalazek raczej nie podskoczy - widać to na optykę, bez sprawdzania cyferek. Wentylek można zmienić - sam mam Noctuę, ale rzucającej na kolana różnicy ani nie słyszę, ani nie widzę. (A słuch mam lepszy od wzroku…):mrgreen:

gugu007 chyba sam nie wiesz co mówisz - tr ultra 120 to jedne z najwydajniejszych radiatorów na procesor - prześcigają nawet scythe mugena a co dopiero ninje. Naprawdę mało wiesz o coolingu jeśli nie słyszałeś o “wynalazku” jakim jest ultra 120a. TR wyprodukował chłodzenie z mottem “małe, lekkie a wydajne” a scythe " my i tak zrobimy większego kloca". Nie ma co porównywać ultry 120 extreme do ninji bo to inna klasa chłodzeń.

Dzięki wszystkim :mrgreen:

a wiele wydajniejsze to chłodzenie pentagramu od boxowego??

tak, znacznie wydajniejsze.

@piotrekplay

Nie ma co porównywać ultry 120 extreme do ninji bo to inna klasa chłodzeń.

Czytaj ze zrozumieniem treści…

Jeszcze raz powtarzam: Wyłącz wentyla na tr ultra 120 i wtedy pogadamy, co może małe lekkie i wydajne, a co bezsensowny klocek.

Parę stopni różnicy do Mugena i Ninji w normalnej pracy @2400 nie ma większego znaczenia.

http://www.xbitlabs.com/articles/cooler … html#sect0

A jak będziesz chciał bić rekordy podkręcalności to i tak czeka Cię ciekły azot.:mrgreen: