Kilka pytań na temat zakupu Routera

Cześć,

właśnie sobie założyłem drugi Net przez modem, i chce zakupić do niego jakieś Router, żeby dzielić Net z stacjonarnego PC na laptopa, no i może na komórce i psp, który mi polecacie Router :?:

Kolega ma D-Link DI-524 sam mu kupowałem jakieś rok temu na Allegro, wiem że jest nowy model D-Link DI-624 może lepszy od niego :?:

Jak byś powiedział do jakiej kwoty… a tak to ja polecam Linksys WRT54GL, cena około 200zł

No nie wiem jeszcze do jakiej kwoty, a powiedz czym on się rożni od D-linka :?: pierwszy raz mam do czynienia z Routerem :wink:

Kwestia na jakie wejście ma to być i w jaki sposób masz go dostarczanego.

Czy końcówka RJ-11 czy RJ-45 ?

Jeżeli RJ-11 to nie bardzo coś mogę polecić.

Jeżeli RJ-45 to sam mam WRT54GL i śmiało mogę go polecić :slight_smile: Ale są i tańsze, generalnie to D-linka nie polecam. Jak coś to TP-link z tańszych bądź Linksys z droższych.

Nie wiem czy do d-linka ale do tego Linksysa można wgrać firmware Tomato i wtedy masz dość wypasiony routerek.

D-linka w życiu bym prawie teraz nie kupił, może kiedyś był jeszcze dobry ale teraz to jakoś taki nie bardzo.

Jak już to TP-Link, skoro w sumie nie potrzebujesz nie wiadomo jakich konfiguracji i rzeczy to TP-link “jakiś” byle nie D-link. Sam mam WRT54GL, ale akurat wiele rzeczy z niego wykorzystuję a na normalnym firmware to by mnie ^^.

WOL(Wake Up LAN), w komputerze PC mam w biosie tą opcję Enable i za pomocą tego routera mogę odpalić PCta, a że to komputer reszty domowników a tam dysk jest spory(póki nie miałem lapka to i mój komputer) to go włączam przez sieć, udostępniony katalog jest i przesyłam sobie tam pliki, gdy chcę wyłączyć to pulpit zdalny i wyłaczam(a komputer tamten to jakieś 10m w linii prostej) od miejsca mojego laptopa i mnie przez dużą ilość czasu.

polecam ten model , w połączeniu z tomato tworzy dobry zestaw…

na 100% to będzie RJ-45, Neta będę miał już podłączonego Poniedziałek-Wtorek bo monter przychodzi.

ten Linksys to ma trochę dziwy wygląd :slight_smile: , a jak wgram to firmware to co się zmienia :?:

na temat D-linka czytałem że potrafią się wieszać one, kolega ma tego DI-524 to mówi ze jest ok, tak z ciekawości jak wypalił im ten model DI-624 podobno lepszy od DI-524, kilka złotych droższy od DI-524.

I kolejna osoba go poleca jednak musi być lepszy.

taniej : tp link w8910g

drożej : linksys wrt54gl

twój wybór

TP-Link, jak komuś nie trzeba routera z xx modami i dużą ilością funkcji.

Linksys- tutaj da się zrobić po wgraniu alternatywnego Tomato czy innego firmware router który by wart był pewnie 1000+ jak nie lepiej(chodzi mi że tyle byś musiał zapłacić za zwykły router z takimi/podobnymi możliwościami) Wiadomo że by miał lepszy procek czy więcej RAM, ale WRT54GL radzi sobie na 20 osób lekko.

ok

ja myślałem ze ten D-Link DI-624 jest nowy za 99zl na Allegro, jak okazało się że to używany i jeszcze 6 miesięcy gwarancji wiec odpada, a nowy kosztuje 225,00 zł wiec za te pieniądze mam lepszego tego WRT54GL, TP-Link słabszy od WRT54GL :?: a i po co ma dwie anteny :?:

TP-Link nie ma alternatywnego firmware, ale większości osób wystarcza :]

Dwie anteny pokrywają lepiej swój obszar, dwa razy jakby to samo nadawają dzięki czemu nie ma tzw. martwych punktów.

To prawie jak MIMO

Ok, dzięki poczytam.