Kilka pytań o AV Microsoftu

Witam mam pytanie odnośnie nowego antywirusa Micorsoftu “Security Essentials”.Chciałbym poznać opinie na jego temat od osób które maja z nim do czynienia,a nie osób które krytykują ciągle Microsoft ;).Chodzi mi o skuteczność jak i o obciążanie komputera;laptopa.Chciałbym się też dowiedzieć czy po zainstalowaniu rzeczywiście wyłącza defendera? jeśli tak to zapewne wyskakuje(dymek) że komputer jest narażony?..wiadomo o co chodzi :slight_smile: .Mam obecnie avirę i nie narzekam pytanie czy warto zmieniać? Kiedy może ukazać się Polska wersja? bo pewnego dnia natknąłem się że kilka osób nie mogło zainstalować angielskojęzycznej wersji AV na Viste PL.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi Pozdrawiam

:slight_smile:

Mam go zainstalowanego i nie narzekam, nie zajmuje dużo, ma dobrą wykrywalność, i tak wyłącza defendera + go zastępuje czyli nic o zagrożeniu nie wyskakuje :wink:

zostaw avire bezapelacyjnie

Eru to jak zastępuje defendera czy trzeba mieć jeszcze dodatkowo antywirusa? bo gdy jest sam defender u mnie na lapku to wyświetla się (dymek) ze brakuje zabezpieczenia antywirusowego.

Polska wersja raczej się nie pojawi. Nawet nie ma angielskojęzycznej, bo po wejściu na stronę Microsoftu pojawia się informacja, że program nie dla nas i byśmy sobie coś kupili.

"Not available in your country or region

You appear to be in a country or region where Microsoft Security Essentials is not available. Thank you for your interest in Microsoft Security Essentials."

Defendera wyłącza, bo ma funkcje antyspyware. Po instalacji innego antywirusa też trzeba wyłączyć Defendera, bo niemal każdy antywirus ma już taką funkcję.

Obciążenie minimalne.

Trudno powiedzieć, czy warto zastępować Avirę. Jak dobrze działa, to może zostać. Zmiana antywirusa zawsze wiąże się z tym, że komputer nie bardzo będzie chodził. Antywirus to taki program, który mocno ingeruje w system, trudno go usunąć bez śladu.

Avire mam w wersji free Avira AntiVir Personal dokładniej

PS.Xp był i jest też łatany ale dobrze mi się na nim pracowało teraz kolej na Viste bo xp już jest wycofany :roll:

Mara AV mam zamiar zainstalować po formacie na czysty system,dlatego pytam o jego funkcjonalność

PS.dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Bezapelacyjnie AVIRA !!Jest na bardzo dobrym miejscu w skuteczności antywirusów w teście Komputer Świat, bije Nortona, Kaspersky-eg !!Natomiast Security Essentials ma przyzwoite wyniki w rozpoznawaniu aktualnych szkodników i rookitów, ale przez jego sito przechodzi dużo programów szpiegujących !!

MSE powinien być ewentualnym dodatkowym zabezpieczeniem do istniejącej zapory i jakiegoś antywira. Masz Avirę i to powinno wystarczyć jako antywirus…a na temat MSE znajdziesz trochę tu

http://forum.antivir-polska.info/thread … =essential

Możliwe,że zainstaluje go za jakiś czas przed samym formatem na próbę :slight_smile: to dopiero świeżynka musi sie ustabilizować może do tego czasu wyjdzie Polska wersja :).Mile widzianie jeszcze jakieś wypowiedzi dzięki :wink:

PS.Myślę,ze może za jakiś czas wprowadza go do aktualizacji tak jak np service pack skoro jest za free.

Buahaha bije kasperskiego…chyba nie wiesz o czym mówisz bo prócz ochrony w czasie rzeczywistym jest coś takiego jak ochrona procesów systemowych i dobra heaurystyka podejrzanych rzeczy których avira free nie ma, dodatkowo nie wspominając o tym że kasperski skanuje szybko a nie jak twoja avira free która jak znajdzie plik spakowany duży to zawiesza cały system na chwilę aby go przeskanować.A czy avira free ma wykrywanie keyloggerów i ochronę jądra systemu na bieżąco? Wątpię

Co do av msa to ludzie mówią że są zachwyceni-jedyny minus to brak Polskiej wersji oraz brak heurystyki co jest niemal koniecznością w naszych czasach

klaudek te testy Komputer Świata są śmieszne i nie warte uwagi :stuck_out_tongue:

Czemu tak sądzisz ??

Osobiście uważam , że warto zainstalować produkt Microsoftu. Jest dość lekki dla systemu, dobra wykrywalność (Chodź polecam do skanowania również Malwarebytes Anti-Malware i DrWebCurelt dla sprawdzenia).Przetestuj sam a się przekonasz , że warto ;]

Pozdrawiam

Boniek :slight_smile:

Boniek zgadzam się Malwarebytes znakomity sam uratowałem lapka braciszkowi bo złapał trochę wirków 8) ale,żeby chronił mi mojego lapka muszę go wykupić :wink:

Izok wiem , że dobry mi też nie raz pomógł. Ale osobiście użwyam go tylko do skanowania jako zwykły skaner ;]

Używasz jakiegoś firewalla ? :] Jeśli nie to polecam Aginium Outpost firewall free/płatną obydwie świetne. Nie znam innych ponieważ sie na nim nigdy nie zawiodłem :wink: dziennie blokuje około 300 różnych ataków na komputer :slight_smile:

Jeżeli szukasz free antywirusów wypróbuj MSE - osobiście go testuje i spisuje się wręcz rewelacyjnie tylko nie wiem czemu doszukał sie wirusa (trojana) w unlokerze z db.pl xD ew. zostań przy avirze. Podobno dobra (nie używałem). Nie bierz pod żadnym pozorem avasta dużo przepuszcza i zazwyczaj znajduje wirusy sam w sobie xd Jeśli chodzi o AVG free to użwyałem wersji 8.5 nie wiem jak nowsza ale stara mnie zawiodła dużo przepuściła i musiałem zmienić anty-vira . Malwarebytes znalażlo po nim 5 wirusów i DrWebCurelT jeszcze kolejne 5 xd (wtedy nie było jeszcze MSE).

Pozdrawiam

Boniek :slight_smile:

Boniek się rozumie :slight_smile: Avast już dawno w niepamięć poszedł chociaż kiedyś używałem bo myślałem,że dobry.Firewalla nie używam,bo mi bałaganu narobi i przestanie net działać :lol:.Obecnie mam Avira dobry AV ale zbyt czuły i czasem fałszywy alarm np:w tlenie mi znalazł wirusa,a jak ociągnąłem nową instalkę z D.P. to po przeskanowaniu porostu ją usunął z lapka :).MSE chciałem wypróbować,ale czekam na spolszczenie :smiley:

Pozdrawiam

Spolszczenie nie jest zupełnie potrzebne :] wszystko jest dobrze ustawione (poza skanowaniem 2 w nocy to nie dobra pora xD )też sie obawiałem j. angielskiego , ale zaskoczony byłem , że nie było z nim żadnych problemów :slight_smile:

P.S Ten firewall nie blokuje neta ( chyba że go tak skonfigurujesz) xD

Pozdrawiam

Boniek :slight_smile:

To może się nim pobawię przed samym formatem tylko nie wiem kiedy to nastąpi na razie lapik śmiga jak burza na mojej Viscie HP :smiley: Pozdrawiam :slight_smile:

Dodane 28 paź 2009, o 17:15

Witam ponownie :slight_smile: otóż mam zainstalowany ten antywir od Microsoftu już 2 dzień na razie nie narzekam,zobaczę jak się będzie dalej spisywać.Szkoda że nie po polsku :slight_smile: