Kilka pytań o błędy STOP

(Ghost54) #1

Zapewne niejeden użytkownik systemów z rodziny NT doświadczyl niemiłego zaskoczenia w postaci błędu STOP. O ile w systemach 9x niebieski ekran nie byl aż tak straszny, bo po restarcie zazwyczaj system odpalal się normalnie to zupełnie inaczej ma sie sytuacja w przypadku STOP. Czy wyskoczenie błędu STOP, nawet po restarcie zawsze musi oznaczać instalację systemu od nowa? Czy nie da sie tego jakoś ominąć ("olać") albo nawetwyłączyć informowanie o błędach STOP. To jest chyba lekka przesada, że systemy NT są tak delikatne i byle jaki błąd (a włąsciwie błąd, ktory dla systemu 9x nie bylby aż tak istotny) może spowodować konieczność ponownej instalacji.

(Redkolor 76) #2

Proponuję przejście na system plików NTFS, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Jest bezpieczniej, i przynajmniej część BSOD nie oznacza konieczności reinstalacji systemu.

(Ghost54) #3

Póki co nie mogę przejść na NTFS bo mam zwalona geometrię dysku :confused: Ale w NTFS też zapewne będą sie pojawiać nieodwracalne błędy STOP.

(Cosik Ktosik) #4

Totenlopf , najłatwiej byłoby wykonać kopię zapasową najważniejszych rzeczy i wyzerować dysk programem MHDD, a potem wszystko instalować od nowa.

Można też naprawiać tablicę partycji, ale to więcej roboty. Możesz opisać co robiłeś z tym dyskiem i jak to się stało, że uwaliłeś go.

(Ghost54) #5

Na ten temat pisałem tutaj :slight_smile:

viewtopic.php?f=21&t=253611&p=1685348#p1685348

Niestety z niewiadomych powodow temat znalazł się w koszu. Może to byl za poważny problem jak na to forum :frowning: