Kilka pytań o forum

(Hilary42) #1

1) Zrobic forum na własnym serwerze* czy zkorzystać z jakiegoś serwisu jesli tak to jakiego??

*Serwer szybko sie zapełni baza danych tak samo.

2) Z jakiego skryptu skorzystać ( jesli robic forum na własnym serwerze ) Netsoft txtBB, Przemo czy zwyczajne phpBB a moze jakieś inne.

3) Jak zrobić taki wolny pas na forum z prawej trony oraz jak tam cos wstawic. Tak jak jest na forum.ebiznes.org.pl ( wstawiając ten link nie mam na celu reklamy tego serwisu )

(Juven) #2

1) Oczywiście że zainstalować na własnym serwerze, ponieważ masz dostęp do wszystkiego :wink:.

2) To zależy od ciebie i od twoich wymagań, ja bym wybrał samo phpBB.

(M Kupczynas) #3

Lepiej na własnym serwie,najlepiej wykupionym,chociaż niektóre darmowe serwy oferuja całkiem dobre parametry i w brew pozorom baza się tak szybko nie zapełnia,a w każdej chwili można ja przenieść na inny serwer.

Ja polecam SimpleMachines

(Hilary42) #4

kaczor0 Jak wygląda take forum, podaj jakiegoś linka.

Dlaczego nik nie odpowiada na 3 pytanie???

(adam9870) #5

Chodzi Ci czy znaleźć jakiś serwer i na nim własnoręcznie zainstalować jakiś skrypt forum czy też skorzystać z jakiegoś serwisu który oferuje gotowce np. fora.pl :? Jeżeli tak to radziłbym jednak samemu zainstalować ponieważ można wtedy robić co się chce tzn. ma się dostęp do plików forum, dzięki czemu można np. instalować hacki albo łatwo jest takie forum w razie potrzeny przenieść na inny serwer etc. A fora które oferują serwisy takie jak fora.pl nie dają niestety zazwyczaj takich możliwości. Więc radziłbym samemu zainstalować.

Zależy to do tego jak wielu użytkowników, postów itp. będzie miało forum. To stamnowi głównie baza danych.

Natomiast takie rzeczy jak skrypt forum, avantary użytkowników to na serwerze są. Więc najlepiej znajdź serwer z dużą bazą danych ;]

Zależy od potrzeb forum. Tzn. do czego będzie to forum tzn. jaka funkcjonalność Ci potrzebna jest. Jeżeli to ma być forum do domowej stronki to myślę, że zwykłe phpBB powinno wystarczyć lub wersja Przema. Natomiast jeżeli ma być do jakiegoś większego serwisu to polecałbym IPB. Forum jest bardzo dobre, tylko darmowa wersja jest chyba trochę "okrojona".

Jeżeli chciałbyś takie coś zrobić to musiałbyś trochę "pogrzebać się" w plikach forum. Więc jeżeli nie orientujesz się mniej/więcej na tworzeniu stron, a myślę, że zwłaszcza PHP to raczej nic z tego...

(M Kupczynas) #6

http://www.simplemachines.org/community/

Oczywiście na stronie forum jest do niego spolszczenie :slight_smile:

Wersja trial IPB ma ogranicznie co do ilości postów.

(Hilary42) #7

A co myslicie o Netsoft txtBB narazie korzystam z tego, co wy o tym myslicie.

Robie serwis dla młodzierzy więc raczej bedzie to jakiś większy serwis.

(Micromac) #8

Tak jak autorzy tego forum Netsoft txtBB napisali. Dane sa zapisywane w plikach txt, czyli nie potrzebujesz serwera obslugującego bazy danych MYSQL.

(Hilary42) #9

A tego to nie wiedziałem.

A co z mozliwościam tego, urzywa tego ktoś na większą skale ( forum na którym jest troche ludzi )

P.S. MOZE ZNAJDZIE SIE OSOBA KTORA MI POMORZE Z TYM WOLNYM POLEM PO PRAWEJ I W KILKU INNYCH SPRAWACH???