Kilka pytań o pakiet kis 2009


(Arniton) #1

witam wszystkich

właśnie testuje ten pakiet na moim laptopie i mam kilka pytań:

1.czy trzeba go jakoś konfigurować czy domyślne ustawienia są ok?

2.Jeśli chodzi o zapore to wydaje mi się że robi ona co chce :slight_smile: informuje tylko gdzie jaki program przydzieli i tyle, czy jest możliwość ustawienia, żebym ja dopuszczał każdy program lub nie do internetu?

  1. czy waszym zdaniem kis 2009 jest lepszy od eset smart security?

Z góry dzięki za odpowiedzi


(Persifall) #2

Ad.1. Można śmiało na domyślnych.

Ad.3. Tak; poczytaj - http://tech.wp.pl/kat,1009785,wid,10515 ... omosc.html


(Arniton) #3

podany link powyżej nie działa


(forum.user) #4

poczytaj o ustawieniach zapory

viewtopic.php?f=16&t=274387


(Arniton) #5

a czy jest dostępny podręcznik użytkownika do kis 2009 w formie pdf tak jak to było w poprzednich wersjach?

Może wogóle mam olać komunikaty tej zapory niech robi co chce (chyba sama wie czego nie dopuszczać a co tak) a jak wy to macie ustawione?

A tak wogóle to sie zastanawiam czy jeśli mam w domu router linksys wag200 (on ma chyba jakąś zapore) i do tego podłączone 3 kompy w domu (brata, ojca i mój) to czy nie wystarczy zapora z visty + defender + sam kaspersky av?

Sorry za tyle pytań, ale już tak mam, że chce wiedzieć wszystko tak by to było najlepiej skonfigurowane :smiley:


(impassive) #6

Zapytaj producenta (siebie?): http://www.kaspersky.pl/about.html?s=contact, a nie siejesz propagandę na forum z jednym postem na koncie.


(Arniton) #7

Ale mnie rozśmieszyłeś jak czytałem twój post "sieje propagande" ha ha :smiley: podręcznik już znalazłem jest na oficjalnej stronie jakby ktoś szukał


(impassive) #8

Uprawiana od kilku ładnych miesięcy propaganda KIS na forach jest tak nachalna, że tylko ślepy tego nie zauważy.

Ad rem - po co kupować pakiet bezpieczeństwa, skoro w Sieci jest mnóstwo darmowych? Trzeba być albo tego nieświadomym, albo być frajerem, albo mieć naprawdę specyficzne wymagania.


(Arniton) #9

Dlatego napisałem na tym forum, żeby znaleźć najlepsze zabezpieczenie swojego laptopa, którego wykorzystuje głównie do internetu, nie jestem jakimś super fachowcem, który od rana do wieczora siedzi przed kompem, jestem przeciętnym użytkownikiem kompa (czego ty widocznie nie możesz zrozumieć bo twierdzisz że jestem frajerem bo nie wiem co zainstalować :? ) dlatego zamiast pisać głupoty to napisz jaki program ty polecasz tak jak to zrobili inni w tym poście, albo nie pisz wcale


(impassive) #10

Kto tu pisze głupoty (z jednym postem na koncie)? Ja, jak chcę podręcznik do programu, to szukam u producenta, a nie na forum.

  1. http://wilk13.net/antywirusy.php

  2. http://pl.unidownload.com/download-Fire ... we_53.html

Nie polecam nic od Comodo.


(Arniton) #11

co ty się tak uczepiłeś tego, że mam kilka postów? Nie wiem o co ci chodzi, czy mam cię pochwalić, że ty masz prawie 800 czy co? W moim przypadku czasy szkolnej ławki już dawno się skończyły także w pracy nie będe się chwalił liczbą postów bo to nikogo nie interesuje

Podałeś avasta i avire czyli programy, którym daleko do kaspera, eseta itd. a z firewalli nic nie jest pod viste