Kilka pytań o SX1

Po pierwsze- klawiatura, czy da się do niej przyzwyczaić? I jak się w ogóle na niej pisze- dwoma rękoma trzeba?

Po drugie- wyświetlacz, jak jest u niego z widocznością w pełnym słońcu? I czy jest to TFT(na jednej stronie wyczytałem, że TFD- nie wiem czy jest to samo).

Płytka MMI- czy może sie sama z siebie zepsuć, czy dosyć często sie psuje, ile kosztuje naprawa?

Czy fon często się zawiesza i tnie. Oraz jak działa u niego symbian?

Co do klawiatury, to można się przyzwyczaić. Niestety smsy trzeba pisać obiema rękami, bo inaczej może nam upaść telefon. Wyświetlacz jest w technologi TFT i wszystko widać w pełnym słońcu. Symbian się nie zawiesza, jest na niego kupa aplikacji, a co najważniejsze Cristal Patch. http://www.sx1.pl mega forum o sx1. Tam znajdziesz wszystko.

Kumpel miał, szybko się go pozbył - tyle dodam.

Ale z jakich względów? Prosiłbym o konkrety.

Powiem tak telefon miałem od 2001r do 2005r. jest to jeden z najlepszych telefonów jaki zrobił siemens. Swojego czasu w 2002r został ogłoszony na najlepszy telefon na świecie! To coś znaczy! Jeśli chodzi o klawiaturkę to pierwsze użytkowanie może sprawić sporo kłopotów, ale z czasem (kilka dni) można się całkiem przezwyczaić i pisze się nie raz szybciej niż na normalnej klawiaturce. Czy jedną ręką da się pisać? To zależy jak dużą masz dłoń, mi ciężko było ale nie raz nie było wyjścia i dawałem radę. Telefon nie zawieszał się za często ale bywało. Polecam stronę o której wcześniej pisał mój przed mówca. http://www.sx1.pl świetna strona, dalej z niej korzystam iściągam różne filmiki itp. Pozdrawiam.

Niestety SX1 ma jedną wadę. Jest nią płytka MMI, na której jest cały FLASH. Potrafi często się popsuć sama z siebie. Oczywiście są przypadki, gdzie będzie działać i 3 lata. Więcej info na temat tej płytki: http://sx1.pl/viewtopic.php?t=13500

Chyba mu nie przypasił za bardzo ten telefon, zresztą wokół mu mówiono, że ten SX1 dziwny jest, narzekano “Jak tu SMSa napisać”, a sam kolega myślę że też nie mógł się chyba do niego szybko przyzwyczaić. Wydał na nieg kupe kasy, ale sprzedał i jest szczęśliwym posiadaczem K750i (SE).

Trzymałem SX1kę w łapie - stwierdziłem “To nie dla mnie telefon i tak…” Ale potwierdzam - to jest dobry telefon wśród Siemensów. Nie wiem też czy czasem się nie psuł ten telefon koledze… Ja bym jeszcze na Twoim miejscu poczytał jeszcze o tym SX1 i zastanowił się lepiej…

Na pierwszy rzut oka też powiedziałem, że nie da sie esa napisać. Ale 2 dni pisania i potrafisz. Widziałem gdzieś program na SX1, który pomagał uczyć nam się korzystać z tej klawiatury.

A co z wyświetlaczem? Dobrze wszystko widać w słońcu?

Nie widać pikseli?

Wyświetlacz jest w technologii TFT czyli jak na razie najlepszej w telefonach. Jest on w rozdziałce 176x220. Jak się bawiłem nim to żadnych pikseli widać nie było.

Niestety ten telefon nie jest najnowszy tak więc wyświetlacz nie jest rewelacyjny, w porównaniu z dzisiejszymi. Aczkolwiek to tylko jeden z nielicznych minusów tego telefonu, poza tym sx1 jest bardzo dobrą komórką i jak najbardziej polecam, zwłaszcza czarną wersje, od razu wgrać sobie lepiej crystala z sx1.pl :x

Ja też polecam ten telefon. A co do sms’ow po paru dniach idzie się przyzwyczaic. Mi się pisało bardzo dobrze.

Aha i jak będziesz kupował to czarną wersję, bo ma większego Flascha, bo aż 32MB, a Ice ma 24MB.