Kilka pytań o ulgę na Internet

Internet jest zarejestrowany na mnie. Płacę 55 zł brutto za każdy miesiąc (660 zł brutto rocznie). Pracuję na umowę zlecenie od 20 sierpnia 2007. Rachunki płaciłem cały rok, mimo że oficjalnie od stycznia do sierpnia nie miałem dochodów. Mój dostawca udostępnia faktury w formacie PDF na moim koncie abonenckim dostępnym przez WWW. Płaciłem przelewem z banku internetowego.

Pytania:

  1. Czy ulgę mogę odliczyć tylko za miesiące, kiedy pracowałem?

  2. Czy wydruki faktur PDF i przelewów wystarczą jako dowody poniesionych kosztów?

  3. Jaka będzie kwota odliczenia w moim przypadku?

Witam

1 ulga jest za wszystkie miesiące w których płaciłeś abonament za net

2 tego nie jestem pewien , myślę , że tak

3 125,4

jak się pomyliłem proszę poprawić , powodzenia w nowym roku .

ad1 odliczasz od “podatku” nieważne ile miesięcy przepracowałeś , kwota odliczeń nie może przekroczyć pobranego podatku

ad2. faktura może być w pdf (wydruk) powinna zawierać szczegóły czyli imię i nazwisko jak i dokładne rozliczenie czyli sume netto, brutto i vat.

ad3. w Twoim przypadku cała kwota 660zł/19%, maksymalna kwota wydana na “internet” nie może przekroczyć 720zł/19%.

15 sekund na google http://www.pit.pl/ulga_na_internet_ulga … a_2822.php

odliczy sobie 660 zł o ile zastała pobrana zaliczka na podatek dochodowy minimum w takiej wysokości. wszystko zależy jakie dochody osiąga na podstawie tej umowy zlecenia.