Kilka pytań o WINDOWS XP :)

Witam. Aktualnie pracuję na WINDOWS 98. Ale w najbliższym czasie chcę wgrać sobie WINDOWSA XP i w związku z tym mam kilka pytań.

  1. Po wgraniu WINDOWSA XP, napewno będzie trzeba połączyć się z netem, bo po formacie i wgraniu nowego WINDOWS’a nie będzie Internetu. Jak mam zainstalować Internet ?

  2. Obecnie na WINDOWS 98, gdy nie mam neta, mogę go mieć wpisując w START -> URUCHOM :> winipcfg i tam mogę ‘Odnowić Internet’. Podobnież w XP po wpisaniu winipcfg nie pokazuje się to okienko do odnawiania ? CO trzeba wpisać w XP, żeby takie okienko się pojawiało ?

I to chyba wszystko … czekam na odpowiedź …

:roll:

ad.1) utwórz połączenie dial-up (nawet jeżeli masz neostradę to nie istaluj jej, pamiętaj o zainstalowaniu modemu),

ad.2) jeżeli utworzysz nowe połączenie to zrzuć na pasek skrót

Może zacznij od tego jak łączysz się z internetem .

Mam neta radiowego. Z kabla … (Tyle wiem) Ale ja nic nie kapuje z waszej odpowiedzi :frowning:

jeżeli zaczniesz już instalację XP to w pewnym momencie system sam wykryje sieć :!:

potem trzeba będzie jedynie wpisać numery; IP, brame itp.

wszystkie czynności wykonasz bez problemu z Panelu Sterowania–>Połączenia Sieciowe…

Spoko, win XP jest prosty w obsłudze sam się połapiesz intuicyjnie :wink:

Moj usługodawca preferuje automatyczne wpisy

jesli kupujesz windows Xp z pewnoscia do oprogramowania dolaczona bedzie instrukcja oraz porady (poradnik uzytkownika)

dziwne :o :o radio z kabla.

jak masz juz ustawione polaczenie to start/ ustawienia / polączenia sieciowe, klikasz i masz na dłoni wszytskie polaczenia. I klikasz prawym na odpowiednim i dajesz wlącz/wylącz