Kilka pytań o wyborze szkoły :)

Może zatruwam forum tymi pytaniami odnośnie wybrania profilu etc. ale to dla mnie jest naprawdę ważne :?

Mam kilka pytań:

1.Czy to prawda, że od 2010 r. matura z matematyki będzie obowiązkowa?

2.Czy profil biologia-chemia jest rzeczywiście taki trudny, jak to się mówi?

3.Jeśli nie będę miał rozszerzonej matematyki to też będę mógł jakoś zdać podstawową maturę z matmy?

4.Jakie są plusy i minusy wszystkich profili?

Dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi, bo jestem w kropce i papiery trzeba składać do 17 czerwca…

aha i jeszcze jedno:

5.Znacie może jakąś dobrą stronkę gdzie pisze, jakie przedmioty są potrzebne żeby dostać się na dane studia? W googlach jakoś tego nie mogę znaleźć…

Tak matura będzie obowiązkowa, a co do profilu biol-chem nie wiem bo ja uczę się w technikum (Technik mechanik) i jestem zadowolony. A co do rozszerzonej matematyki jeżeli jesteś pojętnym uczniem to zdasz maturę tak mi sie wydaje, gdyż inaczej nie uczyliby podstawowej. A co do plusów i minusów to zależy o jakie profile chodzi.

1.Tak

2.Zależy w której szkole.

3.Matma będzie obowiązkowa więc na pewno będziesz zdawał.

4.Profili jest baardzo dużo. Napisz konkretnie jakie Cie interesują

To ja się podłączę pod temat.

1.Jak to jest z profilem informatycznym w technikach?

2.Jakie są wymagania, ażeby ukończyć szkołę ponadgimnazjalną z dobrymi wynikami?

3.Czy matematyka jest trudna w technikum o takim profilu?

Łukasz

1.Jaśniej

2.Nauka, nauka, nauka

3.Raczej nie znajdziesz technikum o profilu matematycznym.

Właściwie zastanawiam między mat-fiz, biol-chem i matmą-infą

Na Wasze pytania jest 1 odpowiedź-trzeba się uczyć, a nie kombinować…

Jan Szatan , ale mi nie chodzi o technikum z profilem matematycznym. Tylko o sam przedmiot matematyki jeśli bym chodził do technikum o profilu informatycznym.

@ Łukasz14

  1. Na pewno nauczysz się dobrze grać w CS-a/Quake-a.

  2. Po prostu musisz się uczyć sam. W szkole średniej nauczyciel nie będzie cię ścigać z zaległymi sprawdzianami czy kartkówkami. Jeżeli sam nie zadbasz o swoje oceny nikt inny tego nie zrobi.

  3. U mnie bardzo trudna na koniec semestru/roku jest po kilkanaście zagrożeń.

Aha. Tego to nie wiem jaki jest poziom. Ale na pewno mniejszy niż w liceum.

kordixx

Najbardziej obiecującym profilem pod względem znalezienia pracy jest biochem albo mat-inf. Po biochemie możesz iść na lekarza, farmaceute, na chemika etc. Po mat-inf możesz zostać programistą, grafikiem, etc,etc. Ogólnie zawody które są dobrze płatne, szczególnie związane z informatyką.

@Jan Szatan

jaki ten świat mały;)

Ludzie, z liceum do pracy droga daleka. Jeśli chcecie zdobyć w przyszłości atrakcyjny zawód, stawiajcie na przedmioty ścisłe, w cenie są matematyka, fizyka, biologia i chemia, z informatyką jest coraz gorzej… Poza tym jeśli chodzi o tzw. informatykę często nie liczy się formalne wykształcenie, a umiejętności. Zainteresowanym polecam w przyszłości polibudę lub pokrewne.

Jestem w pierwszej klasie liceum i już na początku roku wyjechaliśmy do tzw. “Biura Karier”. Tam dziekan uczelni przedstawił nam na prezentacji najbardziej pożądane zawody na najbliższe 2 lata. Głównie chciał nas przekonać, abyśmy nie bali się trudnych studiów: “matematycznych”. My jesteśmy w pierwszej klasie na mat-fizie tak, więc daleka droga do studiów…

Wracając d tych zawodów to chodziło głównie o zawody związane z matematyką i informatyką oraz fizyką.

Tak, że podsumowując nic tylko iść na mat-fiza do niego bym cię przekonał.

Z tego co wiem profil biol chem jest głównie nauką pamięciową.

Całkowicie zgadzam się z IrasB