Kilka pytan o zasilacz i dysk

witam mam parę pytań ap ropo mojego komputera, jeśli chodzi o hardware to nie jestem najlepiej zorientowany i nie mogę znaleźć odpowiedzi na kilka pytań które chciałem tu zadać

1 :?: . czy mój zasilacz da sobie rade? amd 64 2X3.2, dvdrw, 3 wiatraczki, nvidia 8600gts 1gb, 2X 2gb sdram, 2 porty usb i 4 z płyty głównej, karta muzyczna zintegrowana realtek hd jeśli ma to jakieś znaczenie, i zintegrowana grafika której nie używam ati z serix1000… i do tego 500gb sata,a to wszystko na asus m2a-vm, i pytanie brzmi czy mój zasilacz pociągnie gdy dorzuce jeszcze jeden dysk sata 500gb? mój zasilacz 500w(http://cgi.ebay.co.uk/CASE-Stylish-Oper … dZViewItem)…

2 :?: . co lepsze 2 dyski 500gb czy 1 1tb? czy są jakieś wskazania jak partycjować tzn ile maksymalnie partycji mogę utworzyć na dysku , czy wielkość partycji ma wpływ na szybkość pracy, i czy xp nie będzie miał problemów z 1tb bo znajomy miął z tym jakieś problemy…

kubiaku, popraw pisownię w swoim poście (ąęśćź itd.) …albo zostanie on przesunięty do smietnika.

w dalszym ciągu nie wiem jaki zasilacz samo to że ma 500W nic nie znaczy. Rozbierz obudowę i sprawdź na tabliczce znamionowej. Dysk pobiera mało prądu więc jak podhaczysz jeszcze jeden dysk, nic złego nie powinno się stać.

XP nie będzie miał problemów z 1Tb chyba że nia masz zainstalowanego Servis Pack 1 i 2.

Lepiej mieć 2 dyski niż jeden, bo jak masz 1 dysk i ci padnie to nic nie możesz zrobić.

podaj firme i model tego zasilacza

no i dwa szybkie, mniejsze dyski połączone w RAID są szybsze od jednego dużego :slight_smile: