Kilka pytań odnośnie internetu ktory ma wejsc w moim miescie

witam wszystkich. za kilka tygodni ma wejść jakiś nowy internet i LAN u mnie w mieście. narazie nic szczególnego o nim nie wiadomo - narazie tylko ulotki ze taki powstanie.

Z nieoficjalnego źródła wiem, że ma to być internet radiowy, opcja 512kb/s bedzie kosztowala miesiecznie zaledwie 50zł. czy jest to możliwe ? ;/

przypadkiem kończy mi sie umowa z NEO i mam zamiar z tego XXX (sorki za wyraz ale musialem nazwac to po imieniu) zrezygnować, no i zastanawiam sie nad wyborem tej radiowki - ale wole poczekac na jakies dokladniejsze informacje o niej…

czekam na jakies odpowiedzi

pozdrawiam


Hamuj język

Asterisk

A dlaczego miało by to byc niemożliwe :?: U Mnie w sieci jest net 400kb/s za 50zł :smiley: .

Racja.Dowiedz się o niej więcej i wtedy możesz cokolwiek rozmyślać nad zmianą.

Musisz się dowiedzieć jak te 512 kbps bedzie dzielone.Czy to już jest na jednego odbiorcę czy jak . Wydaje mi się że pewnie ktoś bedzie miał DSL-a o mocy 512kbps i bedzie go dzielił na okresloną liczbę użytkowników.

Ja jestem w takiej sieci radiowej i chodzi spoko tylko mamy do podziału 1MB . Z tego co się orientuję to spokojnie może w takiej sieci być ok 15-20 osób . Bo choćby wszyscy w tym samym czasie używali internetu (co się raczej nie zdaża)to i tak będzie chodziło lepiej jak np. NEO 128.

Upewnij się jeszcze na jakiego dostawce trafisz, bo jedny są spoko i dbają o swoich klientów a inny szkoda gadać :slight_smile:

a ja mam siec 1mb :slight_smile: za 35 zl z vatem :stuck_out_tongue:

ozzi91

1MB to dla mnie chyba tylko marzenie ;/

Zapomniałeś dopisać ilu użytkowników jest w tej sieci…???

Ja mam od 512kb/s do 1mb/s wcześniej gostek wpuścił mnie sam przez jakąś brame, ale innych tam tez powrzucał takto miałem

DL:120KB/s

UL: 60KB/s(a pomyśleć wcześniej tak tylko czasami śćiągało).

płace 40zł

dla mnie 50 zł to troche drogo, bo mam sieć blisko siebie 2mb/s na bodajże 20 osób i płacą 20zł/mc przeważnie siedzi 5-10 osób(kumpla sieć) to czasami tam z nim testuje nowe rzeczy itp. Chciał zwiększyć na 4mb/s ale to by musiał nadajnik chyba przebudowywać ;/

Postaraj sie dowiedźieć jak to będzie dzielone, bo czasami to jest niby to 512kb/s ale jak “admin” głupi to czasami to net CI może chodzić gorzej niż modem 26kb/s(ja tak miałem) ale jak zaczołem sie rozkręcać w sieci to już powolutku powolutku neta przyśpieszał :stuck_out_tongue: a ostatnio mnie przyłapał(z innego kompa)(zapomniałem zmeinić adres mac karty sieciowej) ;/ jak próbowałem sie pod Jego podpiąć gdzie pewnie ma max łącza a że w sieci jest koło 100osób to intner jest pewno kilku(kilkudziesięcio) mb/s czyli transwerek mógłby być nawet 2mb/s :smiley:

A mamie jeszcze z ponad rok temu trułem głowe o neo,a że mam radiowy telefon to nie moge, chyba że LiveBox Tp ale to za ciula wole już czasami przeżywać chwile załamiania neta i płacić 2x mniej i 2x szybszego mieć, na noc mi podkręca do 600kb/s (czasami :frowning: ]

No to masz sie czym chwalić :evil:

BTW Pomyliłeś fora :evil:

Zanim podpiszesz umowę to ją dokładnie przeczytaj i regulamin do niej bo operatorzy stosują różne “kruczki” np. gwarantują ci 512 Kb/s ale do rutera brzegowego a nie do internetu (operator ma łącze np. 10Mb/s które dzieli np. dla 100 użytkowników co powino dać każdemu transfer 100Kb/s ale nie wszyscy pracują w tym samym czasie i np. możesz uzyskać transfer w godzinach szczytu powiedzmy 300kb/s) i nie możesz nic zrobić dostawcy. Dowiedz się jak najwięcej o dostawcy, gdzie ma już sieci i jak się sprawują - od użytkowników

Ja mam łącze 512Kb/1,5Mb/3MB za 55 zł (po 8 godzin w każdej strefie ale w godzinach szczytu uzyskuję do 300Kb/s a drugiej stefie do 800Kb/s, tylko w nocy wyciągam 3Mb/s)

Niezapomnij nieprzedłużać umowy z TP bo po promocji dostaniesz słony rachunek (rozwiąż umowę na co najmniej 30 dni przed jej automatucznym przełużeniem, zrób to listem poleconym a nie faxem)