Kilka pytań odnośnie linuksowych aplikacji

Mam kilka pytań odnośnie kilku rzeczy w moim ubuntu…

  1. W pliku kosz mam jeden folder “conky” który nie chce się usunąć :confused: jak go usunąć na zawsze ?

  2. Wczoraj pobrałem z internetu grę “Nexuiz” - oczekiwałem płynnego grania ze względu na mój sprzęt a tu tym czasem strasznie się tnie :confused: dlaczego ?

  3. Od kąt zainstalowałem cedege 6.0 było możliwe otwieranie plików exe, Ale wiem, że istnieje jeszcze jeden emulator wine. I właśnie tu mnie napotykają wątpliwości z czego tak naprawdę u mnie korzystają gry bo aktywator do cs 1.6 jest taki:

    env WINEPREFIX="/home/byczynho/.wine" wine “C:\windows\profiles\byczynho\Moje dokumenty\Gry\Valve\hl.exe” -nomaster -game cstrike

… widzę że tam pisze wine i :confused:

Dziś zrobiłem ręczne update cedegi do wersji 6.01 egine, czy to w czymś pomoże ? czy odczuje jakąś różnice ?

  1. Nie wiem jaki jest najlepszy program do sieci torrent (być może one wszystkie są takie same a różnice pomiędzy nimi to tylko kwestia konfiguracji) na chwile obecną korzystam z programu kTorrent i tu też mam pytanie:
  • czy kTorrent nie gryzie się z GNOME bo z tego co zauważyłem to on jest pod KDE

  • czy istnieje do niego jakieś spolszczenie, albo wersja polska ?

  1. Jak zrobić żeby conky odpalało się z systemem ? - mam dodane do sesji startowych conky i to nic nie daje :confused:

  2. Czemu w gnome wszystko jest jakieś takie powolne ? np jak uruchamiam mozille albo kadu czy też evolutiona to trzeba poczekać niezłą chwilkę za nim sie uruchomia ;/ w xp wystarczy nacisnąć i program już jest :wink:

  3. Dziś byłem na pewnej stronie i mi wyskoczyło że nie mam javy :confused: -wszedłem w dodaj i usuń program i zainstalowałem jave 6.0 - nic to nie pomogło więc zainstalowałem jave 5.0 i też nic to nie dało :confused: więc zaznaczyłem wszystkie pakiety które się nazywają java i teraz stronka śmiga ale denerwuje mnie to że mam w system ==> preferencje i aplikacje ==> internet tyle skrótów do javy i po co mi aż tyle wersji ? :confused: - zaśmiecają tylko dysk :confused:

  4. czy istnieje program, który usuwa pozostałości po usuniętych programach itp ?

  5. czy linux wymaga konserwacji np. defragmentowanie itp ? - jeśli tak to jakie programy i na czym to polega ?

  6. Jak usunąć z pulpitu dyski windowsoskie ?

… no i na razie to chyba wszystko o co chciałem spytać, będę bardzo wdzięczny za pomoc mi :wink:

z root’a

masz sterowniki do karty graficznej?

Raczej nie będzie super przyrosyu … :stuck_out_tongue:

Korzystałem na Gnome z ktorrent i nie było problemów.

Polecam jeszcze azureusa, qbittorren i deluge.

Napisz jak dodawałeś do tych sesji.

Polecenie conkyparametry (parametry nie są konieczne)

Bo tak… :slight_smile:

Możesz trochę odchudzić GNOME.

Możesz użyć coś lżejszego (GnOME jest bardziej wymagające od XP - xp ma już kilka dobrych lat)

Kadu się powinno od razu uruchamiać.

To odinstaluj starsze wersje.

Jeśli używasz apt-get to kiedy usuwasz program rób to tak:

sudo apt-get --purge remove `nazwa_programu`

Nie

System plików jest automatycznie sprawdzany.

Możesz usunąć wszystkie.

W jaki sposób ? jest na to jakaś komenda ?

Tak mam instalowałem z envy.

A tak w ogóle to z czego mi teraz korzystają gry ? cedega czy wine ?

Który z nich polecasz najbardziej ? i dlaczego ?

Wszedłem w sesje startowe i dałem dodaj (nazwa: conky, polecenie:conky)

Odchudzić? w jaki sposób?

He he ale ja tam napisałem, że samo 6.0 i 5.0 nie dały rezultatu :confused:

Tak robie ale co z tymi plikami które wywaliłem w ten sposób:

sudo apt-get remove nazwa_programu

Jak nacisnę PPM to nie mam takiej opcji usuń ;/

gconf-editor

odchacz /apps/nautilus/desktop/volumes_visible

sudo rm -r ścieżka do pliku/katalogu

sprawdź czy Ci działa akceleracja poleceniem

glxinfo | grep direct

Pokaż wynik tego polecenia

Nie wiem z czym masz skojarzone pliki exe

Azureus - największe możliwości konfiguracji

To musiałbym znać więcej szczegółow i się zastanowić :slight_smile:

Jakiś lżejszy styl, powywalać animacje itp.

Gnome za bardzo nie odchudzisz…

Polecam IceWM

Zainstalowałeś Jave ale nie zainstalowałęś plugin’a :stuck_out_tongue:

Przeczytaj http://www.przewodnik.ubuntu.pl

Nigdy się nie zastanawiałem :slight_smile:

Jak nikt nie będzie wiedział to na hama możesz ponownie zainstalować te programy i je usunąć z opcją --purge.

IMO nie opłaca się.

Chodziło mi o ten sposób który podał mztswk

A jaka jest ścieżka do kosza ?

byczynho@CHATKA:~$ glxinfo | grep direct

direct rendering: Yes

Jak mam to sprawdzić ? Czy to nie starczy:

Ehh , nie ma więcej szczegółów ;/

Co to jest iceWM ? to jest środowisko graficzne ? czy jakiś themes lekki czy program taki jak np w Windows XP - (Style XP) ?

otwórz w nautilusie i sprawdź…

PPM na plik .exe własciwości -->> i tu gdzieś jest coś jak uruchom w .

To jest Window Manager.

sudo apt-get install icewm

i przy logowaniu wybierasz icewm

Cs do tej pory mi się uruchamiał przez WIne. Dziś włączyłem go w ten sposób:

cedega /home/byczynho/Gry/Valve/hl.exe nomaster -game cstrike

… chodzi mi identycznie jak ta gra pod linuxa Nexuiz :confused: - od czego to tak jest ?

Dodatkowo przed chwila chciałem sobie posłuchać muzyki a tu bach jak włączam jakiś utworek w audaciousie to mi wyskakuje że mam zły moduł do odtwarzania dźwięków lub coś mi blokuje kartę dźwiękową :confused: sprawdzałem czy działa głos w video i głos jest. OD czego tak się dzieje ?

do cs’a używaj wine działa bdb i wine jest za free a cedega nie!